Jean-Christophe Grange “Purpurinės upės“

Tikrai geras detektyvinis trileriukas, dedu Grange riebų pliusiuką. Sunku rašyti atsiliepimą apie tokio pobūdžio knygą neatskleidžiant tam tikrų įvykių ar istorijos niuansų, kad kitam skaitytojui nebūtų sugadintas skaitymo malonumas. Todėl pasakysiu tik tiek, kad visko jame užtenka – ir veiksmo, ir intrigos, veiksmas išvystytas palaipsniui, su vis didėjančia įtampa. Nerėžė akies jokios banalybės, viskas kažkaip tiko ir buvo savo vietose. Patiko dviejų pagrindinių policininkų sukurti charakteriai ir personažai – ne avinėliai, ne didvyriai, kiekvienas su savo demonais ir pakankamai sunkiais charakteriais, žmogiški, tikri, žiaurios jų darbo realybės aplamdyti vyrai. Tikrai gera knyga. Noriu dar Grange.

                 ( Sielos Sparnai )

4 Komentaras (+add yours?)

 1. Masako
  Vas 07, 2011 @ 13:56:15

  Neblogas detektyvinis trileris, nors, pvz., Gerritsen Chirurgas su Pameistriu mane labiau uzveze. Kai kuriose vietose labai itrauke.

  Atsakyti

 2. Ingėnas
  Kov 23, 2011 @ 13:58:38

  Įspūdžiai gal dar nesusigulėjo iki galo, neapsisprendžiu, kaip ją vertinti. Pradžioje ilgokai nekabino, tik kažkur 100 psl. perskaičius teįsitraukiau. Na paskui jau patiko, suintrigavo. Patiko ir pabaiga. Apie žudiką (-us) iškart teisinga linkme pradėjau galvoti, daug ką nuspėjau. Taip, kad galbūt ir geriau galėjo būti susukta, užmaskuota.Aišku, “Miserere“ knygai “Purpurinės upės“ mano nuomone nė iš tolo neprilygsta, pastaroji tikrai silpnesnė ir labiau standartinis detektyvas (kaip aš juos įsivaizduoju). Matyt statyčiau kažkur per viduriuką tarp “Chirurgo“ ir “Pameistrio“. Jeigu nebūčiau skaičiusi “Miserere“, matyt vertinčiau aukštesniu balu. O dabar mano vertinimo kartelė gerokai iškylo. Nors mėgstančioms detektyvus “Purpuerines upes“ turbūt galėčiau rekomenduoti.
  Neatmetu galimybės, kad kada nors tolimoje ateityje užsimanysiu perskaityti ir Grange “Akmenų sinodą“.

  Atsakyti

 3. casolin
  Lap 16, 2011 @ 14:45:04

  labai labai patiko, iki šiol nemėgau detektyvu, gal tik vieną kokį buvau skaičiusi, bet šitas taip užkabino, kad prisitempiau jų pilna krūvą, tačiau kita šio autoriaus knyga “Akmenų sinodas“ kažkaip nesužavėjo

  Atsakyti

 4. Ilona
  Gru 27, 2011 @ 08:49:09

  Akmenų sinodas man irgi nelabai, o Miserre ir Limbų priesaika – 10 balų. Dabar skaitysiu visas kitas, kurias pavyks gauti.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: