Alessandro Baricco ,,Emausas“

Turiu pripazinti gaila, jog pasibaige. Skaitydama ja norejau daug minciu uzsirasyt, nes buvo daug neblogu issireiskimu. Kalba eina apie keturis draugus paauglius, kurie gyvena jiems taip atrodanti padoru gyvenima: baznycia, choras, mokykla, jokiu vakareliu ir pasilinksminimu. Bet deja taip nera, juk kiekvienas is ju savyje nesiojosi po maza kipsiuka, kuri “isleisdavo“ tik nakti. Knygoje meistriskai supinta paauglyste su tikejimu ir Dievu, taip pat autorius leido pazvelgti i siu jaunuoliu vidu kitomis akimis. Draugai lyg muras stojo vienas uz kita nutikus bedoms, bet pasimaisius merginai pagaliau atsiskleide visos kortos ir pasimate uzspaustos, uzgniauztos, kartais ir tevu bei suaaugusiuju primestos prievoles spragos. Knyga su tragiska pabaiga. Bet verta demesio.

                  ( Nerinha )

Komentarų: 1 (+add yours?)

 1. aistuliaa
  Kov 08, 2011 @ 14:16:47

  Ant viršelio dar parašyta, kad čia knygos „Šilkas“ autorius, tai galėtų to užrašo ir nebūt, nes man tai buvo žymiai prastesnė iš neįdomesnė knyga.
  „Emausas“ – keistas, neįprastas, savitas jausmų romas; kaip ir jo herojai, juni šešiolikos, septyniolikos metų vaikinai, kurie gyvena savo atskirame pasaulyke ir, užuot trankęsi po barus ir diskotekas, eina giedoti į bažnyčią, savanoriškai slaugyti senelių vargšų ligoninėje, nes jie – „katalikai, tikintys“. Tačiau netikėtai į tą pasaulį įsivedžia uraganas – Andrė, mergina iš kito gyvenimo, kuri primeta jiems kitą gyvenimo būdą, atveria naują erdvę, kur viešpatauja meilė, sekas, neapykanta, mirtis…“
  Kaip netikinčiai, gal šiek tiek ir nervino tie aprašymai katalikiški, bet nieko, labai netrukdė. O šiaip labai įdomu skaityti apie tai, kaip vienas žmogus gali tiek žmonių gyvenimus, likimus pakeisti.
  Kažkaip dabar galvoje prieštaringa nuomonė apie A. Baricco, reikia dar kažką skaityt būtinai.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: