D.U.K.

APIE TAI, KĄ NORIME PAKLAUSTI

Klausimai:

  1. Kaip man prisijungti prie tinklaraščio?
  2. Kaip man paskelbti savo pirmąjį įrašą?
  3. Kaip man paskelbti savo suknyga.lt profilio nuorodą?
  4. Kaip man sukurti naują puslapį?
  5. Kaip man susikurti savo vartotoją?
  6. O ką man čia rašyti?

1. KAIP MAN PRISIJUNGTI PRIE TINKLARAŠČIO?

Dešiniajame apatiniame tinklaraščio kampe yra skyrelis META. Spaudžiate PRISIJUNGTI ir atsiradusiame prisijungimo lange suvedate prisijungimo duomenis.

Sėkmingai prisijungusios, pateksite į tinklaraščio VARTOTOJO LENTĄ, kurioje galėsite rašyti įrašus, kurti puslapius ir kitaip reikšti savo kūrybinį potencialą.

Kiti klausimai


2. KAIP MAN PASKELBTI PIRMĄJĮ ĮRAŠĄ?

Pažvelgusios į kairę pusę, pastebėsite MENIU juostą, kuri ir yra pagrindinė pagalbininkė visame kūrybiniame procese. MENIU poskyriai išsiskleidžia spragtelėjus dešinėje pusėje esančią rodyklytę.

Paspaudusios ĮRAŠAI galite peržvelgti visus parašytus įrašus, jų statusą, autorius.

Norėdamos susipažinti su esamomis kategorijomis, nueikite į CATEGORIES, ten taip pat galite jas redaguoti ar pridėti naujų. DĖMESIO! Kategorijų keitimas svarbus veiksmas. Prieš tai reikėtų suderinti forume!

POST TAGS poskyryje galite peržiūrėti esamas temas. Stenkitės, kad temos nesikartotų, pvz. knyga ir knygos arba paveiksliukas ir paveiksliukai yra tas pats ir reikėtų pasirinkti vieną kurį iš tų žodžių. Mes norime tvarkingo tinklaraščio!!!

Paspaudus mygtuką ADD NEW, pateksite į naują langą, labai primenanti elementarios pašto programos langą.

Visi mygtukai turi pavadinimus, tikrai nesunku susigaudyti. Viršuje yra eilutė Upload/Insert, o su pačiu pirmuoju mygtuku galima talpinti nuotraukas ar paveikslėlius.

Įterpti redaguoti nuorodą: pirmą reikia parašyti tekstą, jį pasižymėti, tada spausti nuorodos mygtuką ir užpildyti iškritusį langą (geriau nurodyti, kad nuoroda atsidarytų naujame lange).

Insert More Tag – galima po pirmos ar kelių pastraipų įterpti šitą mygtuką, tada tinklaraštyje rodys tik nurodytą kiekį teksto, o norint skaityti toliau, reikės spausti Read more (ar panašiai, kaip bus nurodyta).

Parašius įrašą, reikia pažymėti varnele kategoriją iš sąrašo ir pasirinkti temą (jei tokios temos nėra, galima pridėti). Taip pat, galima nurodyti autorių, jei jau yra esate susikūrusios save kaip atskirą vartotoją (apačioje išsiskleižia autorių sąrašas).

Viską atlikus, spaudžiate PUBLISH ir įrašas atsidurs tinklaraštyje visų knygų mylėtojų džiaugsmui.

Kiti klausimai

3. KAIP MAN PASKELBTI SAVO SUKNYGA.LT PROFILIO NUORODĄ?

Sužinote, koks jūsų suknyga.lt profilio adresas, prisijungiate prie tinklaraščio VARTOTOJO LENTOS (jau išmokote ;)) ir keliaujate į  MENU > PUSLAPIAI

Puslapių sąraše susirandate puslapį, pavadintą suknyga.lt, spaudžiate REDAGUOTI.

Parašote savo vardą, jį pasižymite, spaudžiate nuorodos mygtuką, atsiranda toks langas

Įrašote nuorodą, pasirenkate reikiama Target, kad nuorodą atsidarytų naujame lange ir spaudžiate INSERT.

Viską atlikus, spaudžiate ATNAUJINTI (puslapį). Viskas, profilis paskelbtas.

Kiti klausimai

4. KAIP MAN SUKURTI NAUJĄ PUSLAPĮ?

MENIU > PUSLAPIAI spaudžiate Add New. Atsidaro lygiai toks pat langas, kaip ir rašant įrašą. Puslapis skirtas kokiai nors konkrečiai temai: informacijai, nuorodoms, skelbimams.

Parašius norimą informaciją ar jos dalį, dar reikia užpildyti dešinėje esančią kortelę PAGE ATTRIBUTES. Kol kas visi šio tinklaraščio puslapiai yra pagrindiniai, tai Parent nieko nekeičiate.

Order parašote tokį skaičių, kurio eiliškumo puslapiui norite.

Puslapį redaguojate lygiai taip pat, kaip ir jį kuriate, tik pakeitus ar papildžius norimą informaciją, spaudžiate ATNAUJINTI.

Kiti klausimai

5. KAIP MAN SUSIKURTI SAVO VARTOTOJĄ?

Dešiniajame apatiniame tinklaraščio kampe esančiame skyrelyje META spaudžiate REGISTER.

Atsidariusiame naujame lange susikuriame WORDPRESS VARTOTOJĄ (ACCOUNT). Tiesiog užpildote trumputę formą (sugalvojate norimą prisijungimo vardą, įrašote savo el. pašto adresą, kuriuo bus atsiųstas patvirtinimas, įvedate sugalvotą slaptažodį. Jei šiuo metu nenorite kurti savo atskiro tinklaraščio, varnele pažymime laukelį Just a username, please. Viską užpildę, laukiate laiško su nuoroda. Gavę, spaudžiate nuorodą ir patvirtinate vartotoją. Vartotojas sukurtas.

Kaip jau turite susikūrę wordpress paskyrą, dešiniajame apatiniame tinklaraščio kampe esančiame skyrelyje META spaudžiate PRISIJUNGTI. Kol kas jungiatės su bendrais turimais prisijungimo duomenimis (vartotojo vardu ir slaptažodžiu).

Tada einate į VARTOTOJAI ir apačioje esančioje  esančioje formoje tiesiog nurodote savo el. paštą ir prisidedate save prie vartotojų. Pastaba: jei norite kuo daugiau galimybių, prieš spaudžiant Pridėti, reikėtų pasikeisti vaidmenį į Administrator:

Jūsų vartotojo vardas turi atsirasti vartotojų sąraše.

Dabar galite atsijungti ir vėl prisijungti jau su savo turimais prisijungimo duomenimis.

Kiti klausimai

6. O KĄ MAN ČIA RAŠYTI?

Laukiami visų forumo narių pasisakymai, pastebėjimai ir mintys apie knygas.

Perskaitėte gerą knygą ir norite apie ją papasakoti? Radote įdomios informacijos? Nekantraujate pasidalinti gražiomis citatomis ir ištraukomis iš knygų? O gal tiesiog turite gražių nuotraukų?

Rašykite, o mes jau skaitysime.

Kiti klausimai

Atnaujinta: 2010-07-14

%d bloggers like this: