John Grisham “Kalėdų nebus“

Visų pirma, labai labai patiko viršelis, kurį radau nulenkus tą viršutinį žalią apvalkalą. Toks žyyydras žydras su baltom snaigėm, tai automatiškai pasiėmiau geltoną skirtuką ir kaifavau nuo bendro vaizdo.

Dėl pačios istorijos – įvairių jausmų ji man sukėlė. Iš vienos pusės tikrai labai žavėjo ta mintis nešvęsti Kalėdų, nepasinerti į tą visą tik Kalėdoms būdingą balaganą ir rūpesčius. Rimtai, spjauti į tą šventę ir smagiai pasikaitinti saulutėje kruiziniame laive ar šiltų kraštų paplūdimiuose. Įtikino kiekvienas veikėjų pateiktas argumentas prieš Kalėdų šventimą, linkčiojau galvą ir pritariau jiems, manyje taip pat prabudo maištavimo dvasia. Labai piktino kaimynai su savo išsišokimais, jeigu tu ne su jais, tai vadinasi prieš juos ir prieš tokį šventą dalyką kaip Kalėdos. Nu kur tai matyta??? Neišpasakytai pagailo tos poros, nusprendusios vietoj Kalėdų vykti į kruizą, kai galų gale visi jų planai apvirto aukštyn kojom. Man asmeniškai buvo liūdna ir savotiškai netgi pikta skaityti, kaip dėl vieno “siurprizo“ jie turėjo atsisakyti savo taip kruopščiai puoselėtų planų, kaip draskėsi, plėšėsi vėl dėl tos nelemtos šventės ir visuotinai priimtų tradicijų, puoselėjamų eilę metų, kaip tie patys kaimynai tyčiojosi, juokėsi. Nu negalėjau skaityti, taip norėjosi tą porą įsodinti į kruizinį laivą ir išsiųsti kuo toliau nuo viso to košmaro. Iš kitos pusės, pati knygos pabaiga įnešė šiek tiek to tik Kalėdoms būdingo gerumo, bendruomenės vieningumo ir jau beveik šypsojausi skaitydama paskutinius puslapius. Bet kai užverčiau paskutinį lapą, sėdėjau ir mąsčiau, kad kažkas ne taip, kažkas tame staigiame gerume ir bendrume neįtikino. Kažkaip nusaldintai gražiai viskas susidėliojo į pabaigą. O man vis tiek liko tas liūdesys, kad žmonės negalėjo pasielgti taip kaip norėjo jie, o ne visas likęs pasaulis: išvažiuoti į tą kruizą ir padrybsoti smėlėtuose, saulėtuose paplūdimiuose, dviese, pailsėti ir pabėgti nuo to beprotiško Kalėdinio šurmulio, erzelio, lakstymo, nervų ir to perdėto, kažkokio netikro gerumo, kuris stebėtinai prabunda tik išskirtinai per Kalėdas… Man labai patiko pagrindinio veikėjo vis išsakomi pasiūlymai paaukoti tiems patiems vaikams, stovykloms, skautams ir dar bala žino kam pavasarį, vasarą, juk nebūtina tai daryti būtent per Kalėdas. Tikėjausi labai smagios, šventiškos, linksmos istorijos, tačiau visą laiką skaitant ėmė tik pyktis, nusivylimas ir liūdesys… Ir visai kažkaip nenuteikė nei šventiškai, nei linksmai… Tokia tad mano reakcija į šią knygą.

                                        ( Sielos Sparnai )

6 Komentaras (+add yours?)

 1. la Tulipe
  Gru 23, 2010 @ 13:31:11

  Mano atsiliepimas apie šią knygą būtų lygiai toks pat kaip Sielos Sparnų. Įdėja pabėgti nuo Kalėdų nebloga, bet pati istorija nenuteikė nei šventiškai, nei linksmai.

  Atsakyti

 2. aistuliaa
  Gru 27, 2010 @ 08:30:24

  „Du pagyvenę sutuoktiniai, likus mėnesiui iki Kalėdų išleidžia savo vienturtę dukrą į Peru, kur ji mokys indėnų vaikus. Vos išlydėjes dukrą, Liuteris Krenkas nusprendžia šiemet Kalėdų nešvęsti, o išvažiuoti į kruizą po Karibų jūrą. Jo žmona irgi pritaria šiai minčiai, tačiau kaimynai ir visi bendradarbiai į juos pradeda žiūrėti kreivai ir visokiais būdais ragina neignoruoti didžiausios metų šventės. Tačiau Krenkai laikosi savo.
  Bet Kūčių dieną dukra Bleira paskambina tėvams ir pasako, kad jau yra Majamyje ir už kelių valandų bus namie, be to ji Peru susirado sužadėtinį ir nori jam parodyti kaip Kalėdos švenčiamos JAV.
  Po tokios žinios Krenkai vos neišsikrausto iš proto, parduotuvės tuščios, o jie nieko neturi – nei maisto, nei eglės. Tačiau kaimynai, kuriems Kalėdos šventas reikalas atskuba į pagalbą ir padeda vos per porą valandų pasiruošti.“
  Norėjau norėjau šią knygą paskaityti, bet prieš pat imant į rankas skeptiškai nusiteikusi buvau ir jau galvojau neskaityt net. Bet, vis dėl to, skaičiau ir nenusivyliau. Šiaip knyga lengva, paprastas skaitaliukas toks, bet kažko panašaus ir norėjau, vistik šventės, poilsis..
  Pirmiausia labai patiko idėja nešvęsti Kalėdų. Kažkaip labai sava viskas, nes nesu mėgėja ir aš šių švenčių. Gaila visgi man jų, kad neišvyko į tą kruizą, kažin kaip pati būčiau pasielgus ir ką pasirinkus tokioje situacijoje – kruizą ar staigią Kalėdų šventę.
  Pabaiga, aišku, saldi kaip iš filmų su geromis pabaigomis, bet vistiek patiko, knygą užverčiau su šypsena veide.
  „Tikėjausi labai smagios, šventiškos, linksmos istorijos, tačiau visą laiką skaitant ėmė tik pyktis, nusivylimas ir liūdesys… Ir visai kažkaip nenuteikė nei šventiškai, nei linksmai…“ – kaip priešinga SS mintims

  Atsakyti

 3. Fatimaallaa
  Vas 01, 2011 @ 14:29:41

  Šiandiena per kelias valandas prarijau šią smagia ir nuotaikinga knygelę. Prisijuokiau į valias. Tiesiog pats tas buvo po Salženicyno atsipalaidavimui.

  Tiesiog buvo be galo smagu iš šono stebėti kokia beprotiška karštligė apima žmones artėjant didžiausioms metų šventėms. Kaip visi tiesiog kraustosi iš proto ir šluote šluoja lentynas, besaiko leidžia pinigus. Kadangi aš pati jau kaip 5-eri metai galima sakyti nešvenčiu Kalėdų, tai visą tai labai nesunku pastebėti.

  Taigi, dukrai išvažiavus į Perų metams, Liuteris ir Nora nusprendžia, kad šiemet jie Kalėdų tikrai nesvęs, o geriau už tuos pinigėlius nuvažiuos pailsėti. Kaip sakoma, kaip tarė taip padarė. Visi begioja, laksto, puošia, perka, tempia, o jie deginasi ir liekninasi ir ruošiasi pliažinėms ir saulėtoms atostogoms, bet štai Kūčių diena paskambina dukra ir praneša naujiena-siurprizą, kad ji grįžta su savo sužadėtinių namo švęsti Klėdų amerikietiškame stiliuje. Kaip pasiruošti per mažiau nei 12 val Kalėdoms, kai nieko nenupirkta ir neapgalvota?..

  Kaip sakoma, knyga gerai nuotaikai

  Atsakyti

 4. Indra666
  Kov 10, 2011 @ 14:16:20

  Knyga nuotaikinga ir linksma, įdomu buvo stebėti kitų Kalėdinius vargus. Atrodo pas mus šeimoj taip nebūna niekad, aišku būna pykčių, bet tikrai ne tokio lygio.

  Norėjau, kad jie išvažiuotų į kruizą, kad pamirštų visą šurmulį ir pykčius, kad linksmai praleistų laiką, kad vėl neišleistų 6000dolerių vien ant Kalėdų. Skaitydama šią knygą kūriau įvairias jos pabaigas ir viena atitiko mano sugalvotą, dėl to tikrai atsidžiaugiau.

  Šią knygą vertėtų skaityti prieš Kalėdas, kai vyrauja ta tokia išskirtinė šventinė dvasia. Bet aš ir dabar labai nuotaikingai praleidau pusdienį su ja

  Atsakyti

 5. Dalia
  Sau 11, 2014 @ 18:35:19

  Dalia

  Atsakyti

 6. Dalia
  Sau 11, 2014 @ 18:37:06

  Perskaiciau per du vakarus, puiki istorija. pabaiga ir man nelabai patiko. Tiesiog megstu Grisham’a labai.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: