Anthony Burgess “Prisukamas apelsinas“

Kaip neseniai pakalbėjom apie šią knygą su drauge, sakyti apie ją “patiko“ kažkaip lyg ir liežuvis neapsiverčia. Na jinai visgi pernelyg specifinė, taigi labiau tiktų apibūdinimas “padarė įspūdį“ (įvertinau ją penkiabalėje sistemoje 5-tuku). Žiaurumu norisi ją lyginti su “Amerikos psichopatu“. Aišku, “Apelsine“ žiaurumas kitoks, tačiau jis kur kas realistiškiau pavaizduotas, todėl “Apelsinas“ mane labiau ir sukrėtė … Pasirodė toks “iš gyvenimo“ (gal ne iš mūsų, bet manau, kad deja kai kur panašiai išties vyksta,  na neskaitant tų eksperimentų norint pakeisti elgseną ). Aišku, numanau, kad skaitant šią knygą reikėjo kapstytis giliau, bet jaučiausi tam per silpna. Visgi man viską užgožė žiaurios scenos (ir reik pripažinti, su autoriumi daug kur nesutinku, tiksliau, turbūt tuo netgi reiktų džiaugtis, kad nesutinku)… Ypač kai skaitydama pagalvodavau, kad pati auginu 8-metę dukrą…

Žodžiu, manau, kad knyga verta dėmesio, bet jautresniems skaitytojams jos kategoriškai nerekomenduočiau.
Ir dar, skaičiau knygą iš “Lietuvos ryto“ kolekcijos su specifiniu vertimu (palikti rusiški žargonai ir dariniai, panašiai ar net taip pat yra ir originale). Taigi tie kursyvu išskirti rusizimai čia labai tiko, tikrai suteikė knygai išskirtinumo. Ir kartu džiaugiausi, kad gerai moku rusų kalbą. Nelabai įsivaizduoju, kaip tokį vertimą (ar originalą) skaitytų jos nemokantis.

P.S.: ketinau rašyti trumpai, bet žiūriu, išsiplėčiau.

Ingėnas

Komentarų: 1 (+add yours?)

  1. Mantas Do (@miestokaukas)
    Rgs 30, 2011 @ 16:15:43

    Mano prisiminimuose tik specifinis žargonas ir likęs, nors skaičiau LRS leistą variantą. Jei išverstų žargoną, tai didesnė dalis sukuriamos atmosferos išnyktų.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: