Mary Ann Shaffer, Annie Barrows “Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija“

Knyga, parašyta laiškų forma. 1946 m. jauna rašytoja, gyvenanti Londone, gauna laišką iš vyro, gyvenančio Gernsio saloje, kuris ir užsimena apie tą draugiją keistu pavadinimu. Po kurio laiko jai ima rašyti ir daugiau draugijos narių, pasakodami apie savo istorijas, ypač karo metų, kai sala buvo okupuota vokiečių. Užsimezga draugystės, kol galiausiai ji pati nuvyksta į salą.

Kas labiausiai patiko- kad labai daug kalbama apie knygas. Yra nemažai įdomių su knygomis susijusių istorijų. Pagrindinė herojė savo meile knygoms man labai priminė moterį iš “Tryliktosios pasakos“, tik ji man kur kas simpatiškesnė. Įdomu buvo skaityti ir apie karo metus, nors ir ne visada lengva. Iš tikro labiau patiko pirmoji knygos dalis, kurioje tik vyksta susirašinėjimas. Antra dalis, kai veiksmas persikelia į salą, ne tokia įdomi, kartais net priminė įprastą meilės romaną. Tačiau vis tiek bendras įspūdis labai teigiamas. Knyga visai paprasta, tačiau šilta ir žavi. Siūlyčiau perskaityti visoms, mylinčioms knygas (lyg kitokių būtų mūsų temoje ).

Vieno tik dalyko aš nesupratau- kam, leidyklos nuomone, skirtas šis kūrinys. Knygoje labai daug išnašų, ir didžioji jų dalis, mano manymu, visai nereikalingos- negi dar būtina skaitantiems aiškinti, kas yra seserys Brontė, Oskaras Vaildas, Džeinė Ostin, “Vėtrų kalnas“, haute- couture, Skotlend Jardas, Mis Marpl, “Vėjo nublokšti“ ir pan. Lyg knygos skaitytojai turėtų būti visiški neišmanėliai.

Ir pabaigai viena citata:
Kai pradedi skaityti geras knygas, nebegali skaityti prastų.

katilina

Reklama

Komentarų: 1 (+add yours?)

  1. daite
    Rgp 31, 2011 @ 13:11:35

    Knyga iš tiesų įtraukė ir patiko, tačiau kol kas rimtesniam atsiliepimui nesu susikaupusi…. Bet žinau, kad kada nors norėčiau apsilankyti Gernsio (Guernsey) saloje. Ačiū, katilinai, kuri mane ir sudomino šia knyga – būtent perskaičiusi jos atsiliepimą ja ir susidomėjau.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: