Gregory David Roberts ,,Šantaramas“

Gregory David Roberts parašė knygą, kuri kažkam gali tapti svarbiausia knyga jų gyvenime. Man ji neatsiejama nuo autoriaus asmenybės ir jo išgyvenimų. Nors tai romanas (o ne memuarai, kaip daugelis linkę manyti), vis tik autobiografiškumo joje labai daug. Manau esate matę jo foto, sakyčiau, groteskiškos išvaizdos jaunuolis . Bet, kaip dažnai ir būna perskaičius gerą knygą, staiga supratau kad visai jis ne toks ir baisus, gal net truputį gražus… savotiškai.

Taigi – tuose 936 (angliškuose) puslapiuose visko buvo labai daug – herojų, neįtikėtinai simpatiškų ir visai nepatrauklių, gerų minčių, jautriai atskleistų išgyvenimų, žiaurių scenų, kurias sunku net perskaityti, įrodymas kad lietuvių ir hindi kalbos – giminės , begalė visokių šaudo-gaudo epizodų ir daug daug Indijos. Nors pats Robertsas sako (net jo interviu keletą pripuolus pažiūrėjau), kad skaityti šią knygą kaip Bombėjaus istoriją yra klaida, nes ji galėjo būti parašyta apie bet kokį kitą miestą, aš šitą klaidą dariau su didžiausiu džiaugsmu. Ir dabar būtinai noriu pamatyti tą miestą ir tą šalį, pabūti tarp tų žmonių, apie kuriuos jis rašė. Ir – taip – aš suvokiu kad knygos veiksmas ridinėjasi panašiai 30 metų atgal, ir kad viso to kas joje greičiausiai Bombėjuje neberasčiau (net pavadinimo ), bet ką tu žmogus gali padaryti su tuo patirčių, kelionių ilgesiu, kurį tavyje įdega nuostabios knygos?… Nieko, tik jam pasiduoti.

Tai nėra pati geriausia mano perskaityta knyga. Gal būtų geriau, jei ji būtų ne viena, o kokios trys (na, bent dvi tikrai būtų išėję) – nebūčiau tiek privargus skaitydama. Bet aš taip džiaugiuosi kad apie ją sužinojau ir perskaičiau! Gal ir kas iš jūsų pabandys, to ir linkiu

caralaite

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: