Ingvar Ambjørnsen “Vaizdas į rojų”

Pagrindinis herojus 32 metų vyras visą gyvenimą gyvenęs su mama. Vieną dieną ji miršta, o likusią tuštumą Elingas (pagrindinis herojus) užpildo kiek netradiciškai. Nusiperka galingą teleskopą ir stebi gyventojus gretimame daugiabutyje. Kiekviena detalė paskatina naują interpretaciją, jis piešia visai nepažystamų žmonių gyvenimus, tarsi jie būtų jam artimi. Stebėtojas toli gražu ne gašlūnas, jam tiesiog smalku, kas vyksta už užuolaidomis dengtų langų, ką slepia gyventojai isikūrę tokiuose pat butuose kaip ir jis. „Įrėminti buvome vienodai. O gyvenome labai skirtingai.” ir ištiesų, kas galėjo pagalvoti, kad miela senučiukė, besikalbanti su savo gėlėmis, yra vagilė, ar, kad iš pažiūros mielas vyriokas nepagaili vieno kito smūgio savo žmonai.

Visas pasakojimas apipintas daugybe detalių, vienos reikšmingos, kitos ne. Pagrindinis herojus jautrus, naivus ir šiek tiek “išsikraustęs“ iš proto. Knyga nestora, vos 174psl., vis laukiau kulminacijos, kol galų gale užverčiau paskutinį puslapį ir likau nesupratusi. Idėja šauni, stilius nebogas, bet knygai trūksta dar kelių šimtų puslapių. Norėtusi išsamesnės pabaigos, nes užvertus knygą liko daug klausimų ir tik vienas kitas atsakymas.

Argija

Reklama

Komentarų: 1 (+add yours?)

  1. katilina
    Rgp 31, 2011 @ 13:09:21

    Apie jauną vyrą Elingą, kuris mirus motinai, įsigyja teleskopą ir ima stebėti priešais esančio namo gyventojus. Negaliu sakyti, kad knyga visai nepatiko, bet labai įdomi irgi nebuvo. Tikėjausi, kad bus daugiau apie stebimus žmones, apie tai, ką jie veikia, bet pasirodė, kad didžiają knygos dalį sudaro pagrindinio veikėjo pafantazavimai – po kiekvieno neilgo stebėjimo jis sukurdavo ištisą istoriją apie tų žmonių gyvenimą ir pats ja beveik patikėdavo. Ir nors tuose pafantazavimuose pasitaikydavo labai protingų ir įžvalgių dalykų, vis tiek skaityti juos buvo gana nuobodu. Be to, juokas irgi per daug neėmė, nors tai ir buvo žadėta ant knygos viršelio. Galbūt dėl to, jog aišku, kad Elingas turėjo kažkokių psichinių problemų, nors jo liga ir neįvardijama. Ir net jei mokėjo ironiškai pakalbėti apie kitus, pirmiausia pagalbos reikėjo jam pačiam.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: