Yolanda Scheuber “Olga“

Susiskaitė labai greitai.Ėjosi kaip sviestu patepta.Įtraukianti, sukrečianti, įdomi tikra istorija apie stiprią moterį Olgą, gimusią vokiško kraujo turinčioje gausioje šeimoje, carinėje Rusijoje,Žytomyre.Romanas labiausiai patiko dėl detalaus ne tik buities,bet ir istorinio carinės Rusijos laikotarpio aprašymo,(bręstančios revoliucijos,carų gyvenimo prabangos Žiemos rūmuose,ir čia pat po tiltais gulinčiais badaujančiais benamiais), bei Pirmojo pasaulinio karo pradžios,kaip buvo pasikėsinta į Austrijos-Vengrijos imperijos sosto įpėdinio Pranciškaus Ferdinando ir jo žmonos Sofijos de Hohenburg gyvybes Sarajeve,aprašymais.

Caras išleidžia du įsakus, kur vienas, reikalauja kitataučiams per du metus palikti Rusiją, nes priešingu atveju grės tremtis į Sibirą.Olgos tėvas nusprendžia emigruoti į Kanadą ir su Olga ir dar keliais broliais vyksta į Sankt Peterburgą per pažįstamą giminaitį tarnaujantį Žiemos rūmuose tvarkyti dokumentų visai davyneriu žmonių šeimai.
Čia knyga įgauna dar didesnį pagreitį,nes vaizdžiai pasakoja apie tuometinį Sankt Peterburgą,jo prabangą ir skurdą.Jai teko net apsilankyti Žiemos rūmuose rengiamame Pokylyje.Neišpasakyta prabanga aprašyta.(taip ir norisi nulėkti ir aplankyti Ermitažą.)

Vėliau kvapą gniaužianti kelionė laivu į Kanadą pavirsta netikėtu nusivylimu ir atsitiktinai ją nubloškia į Argentiną,tarp indėnų,kur galiausiai ji lieka be tėvų tik su seserim. Kaip jai teks ten gyventi,kurtis,dirbti?Kaip susiklostys tolesni seserų ir brolių,motinos,tėvo likimai?Kur jie visi išsibarstys? Nepaprastai įdomūs ir jų likimai. Stebino kai kurie tėvo poelgiai, taip pat vienos iš seserų, kuri vistik prieš kelionę atsiskyrė nuo šeimos ir neišvengė tremties.

Pajauta

3 Komentaras (+add yours?)

 1. Fatimaallaa
  Lap 09, 2011 @ 16:04:45

  Istorija apie stiprią moterį. Ją tėvai išvežė iš carinės Rusijos kai jai buvo vos dešimt metų, dvylikos ji liko tik su sese nesvetingoje Argentinoje. Gana įdomi istorija, parašyta megėjiškai, su šiokiais tokiais lyriškais bei istoriniais nukrypimais. Skaitėsi labai lengvai ir greitai. Patiko, bet nesužavėjo. Ne šedevras.

  Atsakyti

 2. Justina
  Gru 03, 2012 @ 15:10:18

  Me encantó el libro. Una historia de amor y superación que trata sobre los emigrantes. Un libro lleno de aventuras basado en una historia verídica. Nadie puede dejar de leerlo. Justina

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: