Elizabeth Wurtzel ,,Prozaco karta“

Na galbūt šios knygos tema labai savotiška, tai daug kalbėti apie ją ir išsiplėsti nelabai noriu. Priklausau tai skaitytojų daliai, kuriai ši knyga visgi labai patiko. Sugebėjau įsijausti ir bent iš dalies suprasti. O ir įdomios informacijos, man nežinomų faktų (pvz. kad ir apie muziką, “Nirvaną“, Cobainą, kitas depresiško stiliaus grupes) nemažai radau. Aišku, ir specifinės informacijos (apie požymius, gydymą, medikamentus). Šiaip ar taip su depresija galbūt netiesiogiai, bet per artimuosius ar pažįstamus galim būti susidūrę ne vienas (o kitas gal ir tiesiogiai). Skeptikui, manančiam, kad drepresija “išmyslas iš neturėjimo ką veikti“ knyga galėtų atsakyti į klausimus, kas per sutrikimas tai yra iš tikrųjų, ir kad ne viskas taip paprasta, kaip kartais atrodo iš šalies. Beje, pamąstymui peno davė ir tai, kaip pvz. tėvų skyrybos, nesantaika gali paveikti vaiką, bręstančią būtybę.
Dar vienas knygos pliusų – autorės rašymo stilius. Plunksną ji gerai įvaldžiusi.
Emociškai išties nelengva knyga, bet man ji net labai patiko. Juk ne visos geros knygos turi būti linksmos.
Tikrai neatmetu galimybės, kad kada nors vėliau norėsiu ją perskaityti pakartotinai.
O ypač knygoje patiko pabaiga. Tie visi apibendrinimai, tos visos mintys apie masinės kultūros įtaką, apie muziką, apie vyraujančią pasaulėjautą ir kaip tai susiję su depresija. Mintys apie tai , kad vieni iš tikrųjų su ja tampriai susieti, o kiti su šia diagnoze bando lengvinti sau gyvenimą.
Taip pat ir paminėti rašytojų kūriniai, dainų tekstai.. Žodžiu, man buvo įdomu.
Tiesa, patiko ir tai, kad pati pabaiga palyginus su visa knyga gan guodžianti, lyg ir su vilties spindulėliu, tarsi žiūrėjimas į visas tas duobes iš kito kampo.
Kadangi radau šią knygą lyginamą su “Rugiuose prie bedugnės“, užsinorėjau ir ją pakartotinai perskaityti. Savu laiku “Rugiuose prie bedugnės“ man irgi labai patiko.

Vertinu 5/5

Ingėnas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: