Ugo Riccarelli “Tobulas skausmas“

Romano siužetas daugiasluoksnis. Du pasauliniai karai, ispaniškojo gripo siautėjimas, anarchistų kova ir utopistų svajonės. Įsisukęs netikėtų įvykių sūkurys kūrinio veikėjus iš Toskanos gena į Šveicariją, Prancūzijos pietus, Milaną, Braziliją ir pagaliau į Rytus. Taip išgyvenama visa tragiška XX amžiaus Italijos istorija. Šis pasakojimas – realistinis ir fantastiškas, epinis ir buitinis – tai plati dviejų šeimų gyvenimo freska, saga apie amžinas svajones, gyvenimo vaiduoklius ir šmėklas: meilę, neapykantą, išdavystę, susitaikymą ir viltį…

Knyga puiki,bet tokia liūdna…tragiška…Pavadinimas atitinka knygos turinį.Jei tik išlįsdavo koks vilties spindulėlis,tuoj ir užgesdavo.Nors netrūko karo žiaurumų,skausmo,nenusivyliau,dar ilgai galvojau apie ją.Kol skaičiau,tas dienas lyg apdujus vaikščiojau,taip liūdna…Labai gražūs sakiniai,palyginimai,žodžiu,puiki epinė saga.Kažkuo priminė Markesą,Allendės “Dvasių namus“.
Rekomenduoju,bet tos,kurios mėgsta linksmesnes knygas,neskaitykit,nes skausmo joje tikrai netrūksta.

…gyvenimas – tai visuma akimirkų,kurių mes niekada ir nė karto neįstengiame suvaldyti,kad jos bėga,pralenkia mus neįspėjusios,vėl sugrįžta ir šaiposi iš tų,kurie bando apgauti skausmą,užpildydami savo širdį debesimis ir dangumi.

eliss

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: