Tess Gerritsen “Nusidėjėlė“

Ankstyvą žvarbų gruodžio rytą, drengiant tirštai šlapdribai, teismo medicinos ekspertė Mora Ailz vyksta į nusikaltimo vietą moterų vienuolyne. Akivaizdu, kad žmogus, uždaro vienuolyno koplyčioje nužudęs jaunutę vienuolę ir sunkiai sužalojęs pagyvenusią – tikras pamišėlis: kam užkliuvo taikios, nuo pasaulio atsiskyrusios seserys? Bylos tyrimui patekus į aklavietę, detektyvų dėmesys nukrypsta į vyresnę vienuolę, kurios gyvybę stengiasi išgelbėti medikai. Jei pavyktų ją išplėšti iš mirties nagų, ji taptų pagrindine dar vieno, kur kas baisesnio, nusikaltimo liudytoja.

Visgi po šitos knygos galutinai įsitikinau, kad man patinka detektyvai.Ir patinka būtent šita rašytoja, jos rašymo stilius. Tai “Chirurgo“ ir “Pameistrio“ tęsinys. Aišku, buvo knygoje ir nežymių (mano akim) minusų, bet man labai patiko. Nežinau, ar dabar metas būtent toks, kad labai gerai skaitosi ką bepaimčiau, ar kas, bet tikrai taip įtraukia mane Gerritsen su savo detektyvais- skaitant knygas kas vakarą gulu su mintim kaip ten veiksmas klostysis toliau. Šitoj knygoj, kaip ir kitose tos pačios autorės mano jau minėtose, gėris yra tame, kad tolimesnis veiksmas yra nenuspėjamas. Jei galvoji, kad žudikas bus Tas, tai būtinai bus visai kitas, jei galvoji, kad bus taip, būtinai bus kitaip. vis įsipina kokie nauji veikėjai, nauji įvykiai ir veiksmas tik dar įdomiau rutuliojasi. Noriu paskaityti daugiau Gerritsen knygų.

Finna

5 Komentaras (+add yours?)

 1. Fatimaallaa
  Bir 24, 2011 @ 12:07:42

  Nugi patiko. Ir kuo toliau, tuo labiau man patinka ši serija. Jei “Chirurgas“ manęs neprikaustė kaip daugumos čia rašiusiųjų, o “Pameistrys“ jau labiau sudomino, tai ši prikaustė. Gal dėl to, kad autorė daugiau pateikia tyrimo smulkmenų, spėjimų, o taip pat atsiranda ir daugiau asmeniškumo, herojų tarpusavio jausmų. Nors šios knygos žudiką atspėjau dar nepriėjus pabaigos, bet tai nei kiek nesugadino pabaigos malonumo.
  Tiesa, buvau kiek priblokšta, nes buvo šioje knygoje labai jau negražių vertinių, tiksliau kažkokių neaiškių hibridų. Dar pasitikrinau ar ta pati vertėja vertė šias knygas, nes kitose lyg akis lyg ir neužkliuvo už tokių naujadarų. Gal čia tiesiog korektūros klaida

  Atsakyti

 2. AgnĖ.**
  Lie 08, 2011 @ 10:09:48

  Nors knygos puslapiai vertėsi savaime ir ją buvo sunku padėti į šalį, pirmosios dvi dalys man pasirodė labiau įtemptos. Tačiau pats medicininio trilerio stilius puikiai išlaikytas.

  Knygos pradžia nukelia mus į negyvenamą Indijos kaimą. Tačiau netrukus vėl grįžtame į Bostoną, kur randama žiauriai nužudyta novicė ir sunkiai sužeista vienuolė. Žiaurumas sunkiai įsivaizduojamas, o ir aiškaus motyvo nėra. Randamas dar vienas moters lavonas ir netrukus šios žmogžudystės susiejamos. Detektyvė Džeinė Ricoli ir daktarė Mora Ails suvienija savo jėgas, kad pagautų nusikaltėlį.

  Man patiko skaityti apie asmeninį Džeinės gyvenimą. „Nusidėjėlėje“ Tess Gerritsen norėjo parodyti, kad ir ši stipri bei šalta moteris turi visiems žmonėms būdingus jausmus. Nors meilės romanas šioje knygoje užėmė minimalią vietą, vis tiek buvo smagu sužinoti, kad Džeinės ir Gabrielio santykiai tęsiasi. Priešingai nei Džeinės santykiai, daktarės Moros asmeninis gyvenimas užėmė didelę ir svarbią dalį, tačiau neužgožė pačios knygos esmės.

  Iš tikrųjų, net sunku nuspręsti, kuriai iš moterų – Morai ar Džeinei – buvo skirtas didesnis dėmesys. Su pasimėgavimu skaičiau, ką jos galvoja, jaučiu ir ko imasi. Abi moterys stengiasi niekam neparodyti savo tikrojo veido, visada išlieka šaltos ir rodo savo autoritetą. Tačiau už savo namų durų tiek Džeinė, tiek Mora nusiima kaukes ir leidžia sau jausti…

  Nors knygos veikėjai tie patys, drąsiai galite skaityti „Nusidėjėlę“ net ir neskaičius „Chirurgo“ bei „Pameistrio“. Tai visiškai atskira istorija, kurią tiria jau pažįstami detektyvai bei medikai.

  Atsakyti

 3. Indra666
  Lie 30, 2011 @ 14:33:18

  Vieną kartą paėmus į rankas kokį nors Gerritsen detektyvą, norėsis ir kitų (mano subjektyvi nuomonė). Man taip ir yra, negaliu ramiai praeiti pro nei vieną jos knygą, nes po “Chirurgo” vis lyginu, kuri bus geriausia (kol kas jo niekas neaplenkė). Šią knygą netyčia užtikau mūsų miestelio bibliotekoje (džiugu, kad ten vis daugiau naujų knygų atveža) ir čiupau iš karto skaityti. Įveikiau kaip visada labai greitai, nes negaliu padėti tokios knygos į šalį kol visos neperskaitysiu. Patiko, nesiginčiju, bet man trūko kažko, nes negalėjau pasakyti, kad knyga nuostabi. Patiko istorija, jos narpliojimas, netikėti įvykiai ir t.t. Laukiu kitų Gerritsen knygų. 9/10

  Atsakyti

 4. Dorifore
  Lap 07, 2011 @ 14:32:00

  žiauriai gera knyga . Skaičiau jos “Chirurgas“ bei “Kaulų sodas“, tai “Nusidėjėlė“ vienareikšmiškai pirmoje vietoje. Patinka man jos rašymo stilius, kuriamos intrigos, veikėjų asmeninio gyvenimo peripetijos ir niekada neatspėju žudiko

  Atsakyti

 5. gasperowicz
  Bal 04, 2012 @ 16:01:37

  o kiek tau metu?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: