Ruta Sepetys “Tarp pilkų debesų“

Knyga patiko, bet labiau gal savo turiniu ir tema. Nors dėl įvykių tikroviškumo tikrai nebuvo jokių abejonių, bet štai pateikimas pakišo koją. Vis tik ne amerikos lietuviams rašyti apie Lietuvos lietuvius knygas, nes jie vis tiek žvelgia per savo, amerikietiškąją, prizmę. Ir tas perdėtas patriotizmas ir tautiškumas labai erzino ir krito į akis.

( Fatimaallaa )

Reklama

2 Komentaras (+add yours?)

 1. Ingėnas
  Gru 09, 2011 @ 15:18:43

  Skaitant tą knygą manes visą laiką neapleido klausimas, ar tik nebus čia tie sovietų žiaurumai gerokai sutirštinti ir perdaug koncentruoti . Na bet gal čia man tik taip pasirodė , nes visgi neturiu su kuo sulyginti. „Amžino įšalo žemė“ skaičiau dar paauglystėje, taigi nebelabai ką iš jos jau tepamenu. Tik tiek, kad lyg ir nebuvo joje šitiek nežmoniškumo vienoje vietoje, lyg ir mažiau sukrečiančių scenų bei šiurpinančių detalių. Kita vertus net skaitant knygas apie konclagerius daugelyje jų , rodos, buvo netgi žymiai geresnės kalinių gyvenimo sąlygos, nei kad šioje knygoje tremtinių. Kas man būtų keista .
  Tai va likau nesupratusi, ar iš tiesų viskas panašiai ir buvo, ar autorė kiek perspaudė .
  O rašymo stilius tai silpnas, paprastas. Iš pradžių jis man labai kliuvo. Bet vėliau įsitraukiau, ir jis manęs jau nebetrikdė. Labiau sutelkiau dėmesį ties pačia istorija.

  Atsakyti

  • Masako
   Gru 09, 2011 @ 15:27:40

   Mano nuomone, tie ziaurumai apkalbamoje knygoje akcentuojami ne paciais itikinamiausiais ir subtiliausiais budais.

   Kartais isileidziama i visokias smulkmenas, o tokie gan svarbus dalykai, pvz., is kur jie gavo paltus ir t.t., neminimi.
   Del spalvu sutirstinimo tai irgi sutinku. Pvz., raso, kad kelias dienas veze be maisto (atsimenu, kad prisiminimuose aiskiai buvo rasyta, kad maitindavo stotyse vietiniu verdama sriuba bent jau), kita vertus, tuoj atrodo, apie tai pamirstama -kazkaip didelio alkio nesijaucia, toks ispudis, kad nieko cia nuostabaus, visai iskenciama kelias dienas be maisto buti…Atvaziavus i “vieta“ daug visokiu reikalu, dziaugimasis vasara ir grynu oru, jokio bado
   Nu cia tokie neesminiai pastebejimai.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: