Richard Yates “Nerimo dienos“

Pirmiausia negaliu nepaminėt kliūvančio „Obuolio“ vertimo. Tikrai nepagerina įspūdžio. Laimei, nestipriai ir gadina, nes man knyga patiko.
1950-tųjų Amerika. Įprasta amerikiečių šeima, gyvenanti vidutinių amerikiečių gyvenimą – turi namuką priemiestyje, porą vaikučių, draugų, su kuriais susitinka. Tačiau sutuoktiniams Frenkui ir Eiprilei jų gyvenimas ima atrodyti pernelyg vidutiniškas, draugai – kvaili. Eiprilė įkalba Frenką išvažiuoti į Prancūziją, visam laikui įsikurti ten – Eiprilė susirastų darbą, o Frenkas galėtų ieškoti savęs. Jie jau apskelbia visiems, kad išvyksta, kai staiga netikėtai viskas pasikeičia ir jie niekur neišvažiuoja.
Šeimoje tvyro priešiškumas, nesantaika – Frenkas ir Eiprilė nesikalba, Eiprilė miega ant sofos. Kol vieną dieną Eiprilė pareiškia, kad Frenko nemyli.
Na, knyga netrykšta optimizmu. Greičiau jau atvirkščiai – juk tai knyga „apie amerikietiškos svajonės mirtį“. Pabaiga, beje, irgi nepralinksmina, tad jei kas norit lengvos ir linkmos knygos, geriau rinkitės ką nors kitą. O man, kaip jau minėjau, labai patiko. Tik pritrūko Eiprilės jausmų, minčių – vien Frenko išgyvenimai.

                            ( sphinx )

Reklama

Komentarų: 1 (+add yours?)

  1. Ingėnas
    Bal 06, 2011 @ 12:58:52

    atvirai kalbant, šią knygą skaitydama turėjau galbūt daugiau kankynės nei skaitymo malonumo. Didžiąją dalį knygos nuobodžiavau, tik arčiau galo, atsitikus įvykiui, kuris pakeitė poros planus, įsitraukiau. Dėl ko, mano subjektyvia nuomone, verta šią knygą skaityti, tai dėl dramatiško galo. Istorijos pabaiga sukrėtė, netgi labai. Iš kitos pusės, jei knyga sunkokai skaitosi, šiuo konkrečiu atveju galbūt paprasčiau būtų pažūrėti filmą. Nes ji sunkiai skaitėsi, kiek žinau, ne man vienai.
    Manau, ši knyga išties gera, ir verta dėmesio, bet tikrai ne kiekvieno skoniui.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: