Philip Roth “Apmaudas“

1951-ieji, Amerika. Antrieji Korėjos karo metai. Knygoje pasakojama apie Marką Mesnerį – košerinio mėsininko sūnų. Markas – žydas. Jis nėra uolus savo religijos sekėjas, tačiau negali pakęsti ir kai jam per jėgą brukama kita, svetima religija. Tačiau knyga ne apie religijas – toli gražu. Tai greičiau knyga apie atsitiktinumus ir tai, kaip jie veikia mūsų gyvenimus. Markui užaugus ir įstojus mokytis į koledžą, jo tėvas išsigąsta aplink siaučiančio pasaulio ir pradeda nerimauti dėl sūnaus saugumo. Markas pasijunta pernelyg spaudžiamas tėvo globos, tad išvažiuoja mokytis toliau nuo namų. Vaikinas apsigyvena koledžo bendrabutyje. Čia Marko gyvenimas pasikeičia.
Pagrindinė šios knygos sukelta mintis – mūsų gyvenimas – tai mūsų sprendimų (teisingų ir nelabai) sukelta grandininė reakcija. Gal kažkuo (o konkrečiai nepritapimu prie kitų ir nemokėjimu (kartais ir nenorėjimu) bendrauti su žmonėmis) Markas man priminė mane pačią. Knyga man patiko.

                            ( sphinx )

Reklama

Komentarų: 1 (+add yours?)

  1. katilina
    Bal 28, 2011 @ 13:23:19

    Pasakojama apie vieno studento gyvenimą 1951 metų Amerikoje, kai vyko Korėjos karas, į kurį jis nuolat bijojo pakliūti, jei būtų išmestas iš koledžo. Apie tai, kaip kasdieniai, kartais visai smulkūs sprendimai dažnai nulemia žmogaus likimą. Santykiai su tėvais, bendramoksliais, mergina, kiti jauno Amerikos žydo gyvenimo ypatumai ir problemos – viskas aprašyta įdomiai ir talentingai. Patiko visi anksčiau skaityti Rotho kūriniai, patiko ir šis.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: