Harry Mulisch “Zygfridas: juodoji idilė“

Rašytojas Rudolfas Herteris, parašęs kelias didžiulio populiarumo sulaukusias knygas atvyksta į Viena. Čia, duodant interviu vietinei žurnalistei, jam staiga šauna į galvą mintis parašyti apie Hitlerį. Herteris nori sukurti tokią situaciją, kurioje išryškėtų tikrasis Hitlerio veidas. Čia, Vienoje, jis netyčia susipažįsta su pagyvenusia pora, kuri dirbo Hitlerio namuose. Jie papasakoja jam tai, nuo ko Herteris pašiurpsta – kartais gyvenimas būna geriausias fantazuotojas.
Dalis knygos yra būtent poros pasakojamas Hitlerio ir Evos Braun gyvenimas. Jie atskleidžia Herteriui ir didžiausią paslaptį – Hitleris turėjo sūnų Zygfrydą. Išgirdus visą istoriją, Herteriui atsiveria akys.
Knygoje yra nemažai filosofinių Herterio pamąstymų apie Hitlerį ir jo prigimtį. Tad jei kas nemėgsta filosofijos, tiems gali būti nuobodoka ir neįdomu. Nors galima perskaityti tik tą dalį, kuri yra apie Hitlerio gyvenimą, taip pat ir pabaigoje esantį Evos Braun dienoraštį, nes bet kuriuo atveju istorija įdomi, nors įdėmiau pažvelgus knyga gan sudėtinga. Man labai patiko.

                      ( Sphinx )

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: