Aneta Anra “Katinas Temzėje“

19-metė Gabrielė, turtingų tėvų išlepinta dukrelė, prieš pradėdama studijas vasarai išvyksta į Londoną. Ten ji bando (nelabai sėkmingai) susirasti kokį darbelį, susitinka su senais draugais ir susipažįsta su naujais žmonėmis, tiek įdomiais, tiek visiškai nuobodžiais.

Siužetas visiškai paprastas, nieko ypatingo, atrodo, nevyksta, tačiau skaityti buvo įdomu. Pirmiausia dėl pagrindinės herojės. Priešingai daugumai, kaip ji pati vadina, lietuvių “kaimiečių“, nelegaliai vargstančių “stroikėse“ (veiksmas vyksta 1999-aisiais), ji apie tokį darbą net pagalvoti nenori, nes motina “įkalė į galvą, kad dirbti aptarnaujančiame personale- blogiausia, kas tik gali nutikti“. Į bet kokius nepatogumus reaguoja kaip “princesė ant žirnio“ ir iš aukšto žiūri į “žemesnius už save“. Tuo pačiu ji labai protinga, pastabi ir apsiskaičiusi, vis cituojanti savo mylimus Bulgakovą ar Kamiu. Jos snobiškas požūris kartais truputį piktino, kartais juokino, tačiau man buvo visiškai suprantamas.

Be to, knyga parašyta tikrai gerai, lengvu ir gražiu stiliumi, ir visai nenuobodi. Tiesa, nevisiškai sutinku su žodžiais, kad šis romanas- “tai kelionė į save, savo esmės ir savasties ieškojimas“. Nelabai aš tuos ieškojimus įžvelgiau. Man tai buvo tiesiog nedidelė laiko atkarpa iš jaunos merginos gyvenimo- nelabai ypatinga, bet verta užrašymo ir skaitymo.

                   ( Katilina )

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: