Simon Beckett “Mirties chemija“

labai tikiuosi,kad lietuviai nepasisiukslins ir isvers kitas jo knygas,Vokietijoje maciau ju nemazai. Trumpai apie knyga-tai pirmasis detektyvas is serijos apie Deivida Hanteri,Anglijos teismo medika. Nuosaliame kaime ,viena po kitos,dingsta jaunos moterys,gyventojai ima itarineti vieni kitus,pateikiama daugybe versiju. As pati speliojau speliojai,kad ir kaip ten ,ir visgi iki galo neatspejau. Knyga turetu patikti ir toms,kurios megsta ne tik veiksma,bet ir pasiknaisiojimus kas ir kodel.

                                 ( Creed )

4 Komentaras (+add yours?)

 1. Vessta
  Bal 05, 2011 @ 13:41:25

  Puikus, pilnas itampos detektyvas, vietomis priversdaves net ir krupteleti. Statyciau vienon eilen su T. Gerritsen ,,Chirurgu“ (nors, kai sios dar ispudziai sviezi, tai, kaip ir geresne uz ,,chirurga“ siam momentui atrodo) Nors itariamuju ratas ir apibreztas buvo, bet man atspet maniako nepavyko, o tai dar dedu viena pliusiuka knygai. Detektyvu megejoms labai rekomenduoju

  Atsakyti

 2. luiziana
  Bir 24, 2011 @ 12:22:55

  Rekomenduoju visom- ir megejom , ir nemegejom trileriu. Knygele su itampa nuo A iki Z. Idomus faktai,pastebejimai,tyrinejimai susije su antropologija(man ypatingai patinka nors kiek mediciniskai susije trileriai:) )…kaltininka nuspeti sunkoka,nors buvo gal pora kartu tokia mintele kas,bet motyvas visai neaiskus …o paskui labiau galvojau ir gal labiau norejau,kad tai butu kai kas kitas,nes man jis nepatiko labai ,bet atomazga parode kas ir kodel,nenusivyliau,nors ir noretusi,kad dar vienas asmuo butu prie ko,reiktu jam gerai uzpakaliuka aptalzyti. Knyga skaitosi labai lengvai ir greitai,labai geras sriftas o ir rasymo stilius lengvas,skaitosi puslapis po puslapio ir nepastebi,kaip jau prieini pabaiga.

  Atsakyti

 3. Ebru
  Spa 10, 2011 @ 14:24:34

  daugiau nei menesi skaiciau, tai labai gerai viskas atminty isliko ir issilaike, be galo idomi knyga! Drasiai galiu teigti, kad idomiausias detektyvas/trileris is mano skaitytu. Detektyvu ir trileriu megejoms stipriai rekomenduoju

  Atsakyti

 4. Dorifore
  Kov 03, 2012 @ 12:33:05

  Didžioji detektyvų nemėgėja pasiduoda. Keliu baltą vėliavą ir lenkiuosi prieš rašytojo talentą. Visada teigiau, kad nemėgstu skaityti fantastinių knygų ir detektyvų. T. Gerritsen, J. Grange padėjo pralaužti šiuos ledus, bet po šios knygos, aš galiu drąsiai teigti: taip, man patinka detektyvai (ir trileriai).
  “Mirties chemija“ – pirmasis britų muzikanto ir reporterio detektyvas, kurį jis nusprendė parašyti po apsilankymo “Lavonų ūkyje“ (“The body farm“). Detektyvas, išgarsinęs autorių visoje Europoje ir supažindinęs mus su Deividu Hanteriu, pagrindiniu knygų serijos veikėju.
  D. Hanteris – žymiausias Anglijos teismo medikas. Po skaudžios nelaimės atsidūręs atokiame Manhamo kaimelyje. Tikėdamasis pabėgti nuo praeities, jis ramiai dirba paprastą daktaro darbą, slepia nuo žmonių buvusią profesiją bei bando pritapti prie tenykščio gyvenimo.
  Po kelių metų kaimelį sukrečia nelaimę – pradeda dingti moterys. Rasti lavonai bjauriai sudarkyti, įtariamųjų nėra, motyvų taip pat. Įtarimo šešėlis pradeda kristi ir ant pačio daktaro Deivido. Ypač po to, kai jis prisipažįsta, kuo dirbo anksčiau ir padeda policijai aiškintis žmogžudystes.
  S. Beckett
  Knyga kupina įtampos ir baimės. Autorius smulkiai aprašo kaip atrodė aukos, nusikaltimo vietos, daug teismo medicinos detalių. Tikra palaima CSI mėgėjams. Kartais skaitydama netgi girdi tą, aplink lavoną skraidančių musių, zvimbesį. Daug dėmesio skiriama veikėjų psichologiniams portretams. Kaip teigia pats rašytojas, jį domina ne tik, kodėl žmonės elgiasi kaip pabaisos, bet ir tai, kaip jie patys save pateisina. Kodėl žmonės yra tokie žiaurūs vieni kitiems? Ar mes jau gimėme su blogio genu ar įgijome jį bręstant?
  Rašytojas meistriškai manipuliuoja visa istorija, tampo skaitytoją kaip už virvučių ir tyčiojasi iš jo. Tačiau tyčiojasi gerąja prasme. Vos tik leidžiame sau patikėti pateiktais faktais, kai gauname šlapiu skuduru per veidą, kad ne viskas taip paprasta ir ne viskas taip gražu. Knygoje buvo tokia vieta, kurią perskaičiusi aš užverčiau ją ir susiėmiau už galvos. Man tiesiog reikėjo atsigauti ir suvokti, ką perskaičiau. Įpusėjus skaitymą, maniau, kad jau atspėjau žudiką, jeigu ir ne, tai bent jo motyvą tikrai. Maniau, bus pirmasis detektyvas, kur taip greit viską perpratau. Cha. Net ne į tą pusę mąsčiau.
  Rekomenduoju perskaityti visiems detektyvų mylėtojams ir ne. Galbūt pakeisite nuomonę, kaip ir aš. Tikrai gera knyga, prikaustanti jus nuo pat pirmų puslapių. Viena iš tų, kurias nori greitai perskaityti, nes įdomu sužinoti pabaigą, bet kai sužinai, pasidaro gaila, kad knyga jau baigėsi.
  Įdomu. “The body farm“ pirmiausiai išgarsino rašytoja Patricia Cornwell, to paties pavadinimo romane. Tai vieta JAV, Tenesio valstijoje, kur žmonių palaikai naudojami moksliniams tyrimams. Ypač siekiant nustatyti, kada ir kaip žmogus mirė. Kokie procesai vyksta po jo mirties ir pan. Šios žinios praverčia tiriant įvairias žmogžudystes ir nusikaltimus.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: