Lorenzo Carcaterra „Saugi vieta“

Knyga autobiografinė. Kyla klausimas- kada ir kas gali rašyti autobiografines knygas? Rašyti, žinoma, gali visi, tačiau ar verta ir ar bus įdomu. Taigi nelabai ir supratau, kokiu tikslu ši knyga buvo parašyta, nes kas antras žodis ,,kruštis“ ir ,,kalė“. kas antra pastariapa apie tai, kai autoriaus tėvas iki sąmonės netekimo mušė savo žmoną, kitą uždusino pagalve……. Galų gale pradėjo nervinti net tai, kad knygos autorius, matydamas talžomą motiną net nebandė jos ginti. ….. esu skaičiusi bemaž visas Mario Puzo knygas apie Krikštatėvį, mafiją ir pan, tačiau Puzo stilius toks minkštas, įvyniojantis, paslaptingas, nors kalbama ir apie sunkius, nusikalstamus, žiaurus dalykus, o Carcaterra toks atviras, iki pat gilių šaknų, kad galų gale viskas pradeda veržtis ir skaityti nebesinori, nes pats pasijunti įklimpęs ,,į mėšlą“ kaip ir autoriaus tėvas…. Duodu 2 iš *****. Nerekomenduoju.

                   ( Rožė Marija )

Reklama

2 Komentaras (+add yours?)

 1. Daugiskaita
  Kov 18, 2011 @ 15:38:54

  Čia įžvelgėm kiek daugiau, negu smurtą ir keiksmus. Žinia, knyga autobiografinė. Autorius skausmingai prisimena savo vaikystę, žiaurius tėvų santykius, kuriuos pakeisti anei įtakoti jis, vaikas, negalėjo. L.C. stengėsi būti atviras, ir nuoširdus, todėl nė nebandė idealizuoti ir pagražinti “suknistos“ tėvų santuokos ir skurdžios vaikystės. Kaip išsigelbėjimas nuo žiaurios tikrovės jam buvo beveik mitinė Iskijos sala, kur žmonės garbingi, išmintingi, mylintys ir pagarbūs vienas kitam. Pragaro virtuvė ir tėvas, Iskija ir motina – du priešingi poliai, “atvirkščos“ kultūros, absoliučiai nesuderinamos, todėl “saugios vietos“ paieškos ilgos ir skausmingos.

  Atsakyti

 2. linamog
  Bal 27, 2011 @ 13:22:29

  Ispudinga knyga. Mano nuomone, drasiai gali varzytis su “Pragaro virtuves vaikezais“. Autoriaus pamastymai apie senus laikus, filmus, muzikantus, rajono atmosfera primine daugelio S.King romanu veiksmo vyksmo aplinkos nupasakojima, heroju pamastymus apie laiko tekme.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: