Jorge Molist “Žiedas. Paskutiniojo tamplieriaus palikimas“

Niujorke gyvenanti advokatė Kristina 27-ojo gimtadienio proga gauna žiedą nuo seniai mirusio krikštatėvio ir yra pakviečiama antrajam jo testamento skaitymui Barselonoje. Pasirodo, kad šis žiedas priklausęs aukšto rango tamplieriui (tamplieriai- toks senovės religinis ordinas), kuris prieš žlungant ordinui paslėpė didelius jo lobius, kurie neatrasti iki šiol. Savo testamentu krikštatėvis Kristinai ir dar dviem jos vaikystės laikų draugams pasiūlo, remiantis tam tikromis užuominomis, tą lobį surasti. Jie, aišku, su džiaugsmu to imasi, ir prasideda ne tik sudėtingas, bet pavojingas ieškojimas.

Mėgstu knygas, kuriose dabartis susijusi su praeitimi, kur pilna istorinių paslapčių ir netikėtų atradimų, bet ši knyga manęs nesužavėjo. Tiesa, skaitėsi labai lengvai ir greit, tačiau nebuvo itin įdomi. Ypač nepatiko tai, kad beveik visa senovės istorija atskleista per Kristinos sapnus- nešiodama tą žiedą, ji sapnuodavo, ką teko patirti ankstesniems žiedo nešiotojams. Man tai pasirodė per daug lengvas kelias, kurį pasirinko autorius. Kartais nesu nusiteikusi prieš truputį fantastikos ar magijos, bet tai, kad kažkoks senas žiedas suteiktų tam tikrų galių, manęs neįtikino ir tik priminė “Žiedų valdovą“.

Tiesa, nepasakyčiau, kad ypatingai daug apie tamplierius sužinojau ar buvau jais labai sudominta. Palyginti su panašiomis šios tematikos knygomis (kad ir Eco “Fuko švytuoklė), ši knyga pasirodė visiškai popsinio pobūdžio. Statyčiau ją į vieną eilę su kokia nors Tracy Chevalier. Pats tas, kai nori trupučio istorijos ir nuotykių, į kuriuos įpinta ir šiek tiek meilės, bet nieko labai sudėtingo.

Ir dar- nors skaitydama niekad specialiai neieškau klaidų, bet šį kartą man labai norėjosi pasiimti pieštuką ir sudėti visus trūkstamus kablelius ar pataisyti ne visada taisyklingai išverstus sakinius. Akivaizdu, kad redaktorė nepersidirbo.

                 ( Katilina )

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: