Haruki Murakami “Mylimoji Sputnik“

Jis myli ir geidžia jos, ji myli ir geidžia kitos jos, o kita ji nemyli ir negeidžia nieko. Štai toks beviltiškas meilės trikampis, kuris tęstųsi ilgai ir nuobodžiai, bet atsitinka kai kas nenumatyto (ir truputį iš fantastikos srities).

Pati knygos pradžia man buvo labai įdomi, tiesiog džiūgavau ją skaitydama, bet, deja, tas įdomumas gana greit pradingo. Nesakau, kad tolesnis pasakojimas visiškai nepatiko, tačiau kažkokių stipresnių jausmų nebesukėlė. Ganėtinai liūdna ir pesimistiška knyga, kurioje dominuoja žmogaus vienišumas ir neišsipildę meilės lūkesčiai.

“Kodėl visi turi būti tokie vieniši, pamaniau. Kodėl reikia tapti tokiems vienišiems? Pasaulyje gyvena tiek žmonių, kiekvienas jų jaučia ilgesį, ieško kitų ir vis dėlto nuo jų atsiriboja. Kam? Ar šita planeta sukasi varoma žmonių liūdesio?“

                      ( Katilina )

3 Komentaras (+add yours?)

 1. sphinx
  Kov 31, 2011 @ 13:25:26

  Kažkada skaičiau Murakamio „Negailestinga stebuklų šalis ir Pasaulio galas“. Ir nors pats siužetas klaidžiojo kažkur šalia mano suvokimo ribos, tačiau pajutau kažkokią magnetinę trauką Murakamio knygoms. Panašiai nutiko ir su šia knyga. Tiesa, ją suprast buvo lengviau (nors pabaiga irgi nepasidavė mano bandymams ją perprasti…). Istorija pasakojama pirmuoju asmeniu, taičiau pasakotojo vardas taip ir nepaminimas (jei gerai pamenu, vienoj vietoj buvo paminėta tik vardo raidė – K.). Taigi, K. Ir Sumirė – du jauni žmonės ir geri draugai. Jiedu turi daug bendro, jiems patinka būti kartu. K. Myli Sumirė, tačiau, deja, jo meilė lieka be atsako. Negana to, Sumirė įsimyli kitą moterį – Miū. Miū įdarbina Sumirė pas save. Vieną dieną jos išvyksta atostogauti ir K. Sužino, kad Sumirė dingo.
  Kai kurios mintys, pamąstymai tikrai patiko. Kai kurių vietų likau nesupratus. Bet, kaip ir minėjau, Murakamis turi kažką magnetiško. Bent jau man

  Atsakyti

 2. Argija
  Lie 24, 2011 @ 07:16:00

  Aš myliu Murakami. Ne. Ne pats geriausias pirmasis sakinys. Na bet knygas tai tikrai myliu, o tas kurias parašė Haruki Murakami, ir būtent tas, kurias perskaičiau jo parašytas tikrai įsimylėjau.

  “Mylimoji Sputnik“ istorija su paprasta pradžia, kiek mistine “kosmine“ pabaiga ir turtingu “tūriu“ bei “gyliu“. Tai istorija apie jauną mokytoją (kurio net vardo nepamini knygoje) bei taip pat jauną, rašyti trokštančia, Sumire. Istorija atrodytu paprasta. Jis myli ją, ji myli vyresnę Moterį, moterys myli ją, bet ne taip kaip ji to norėtų. Na ir kur čia tas Murakamiškas stebuklingumas ir magiškumas paklausite? Jei atsakyčiau plačiai, reikėtų pacituoti puse knygos, ne gal net daugiau. Na bet pasistengsiu trumpiau.

  Herojai paprasti, bet tuo pačiu ypatingi. Šiuo atveju vienišiai. Žmogus gali būti vienas, bet vienišas? “ ištiesų tebuvome vieniši metalo luitai, brėžiantys kosmose savo paskiras trajektorijas. Iš toli jie atrodo it gražios krintančios žvaigždės, bet realybėje mes tesame uždaryti po vieną tarsi niekur negalintys išeiti kaliniai. Atsitiktinai sutapus dviejų palydovų orbitoms mes štai taip susitinkam. Galbūt ir sugebam paliesti vieni kitų širdis. Bet tai tetrunka porą akimirkų. Kitą sekundę mes vėl absoliučioje vienumoje. Kol kada nors sudegsime ir virsime nuliu.“

  Kiekvienas aprašytas kąsnis skanus, kvapas sodrus, muzika ritminga. Nė kiek nenuostabu, Murakamio tekstai tiesiog džiazuoja. O džiazas bei kita muzika, sprendžiant iš jo gyvenimo faktų, užėmė ir tikiu tebeužima didelę dalį jo gyvenimo.

  Meilė nešabloniška, tikra, “užauginta“. Erotinės scenos nevulgarios, bet ir ne per saldžios. Taip pat nepamirštos ir knygos, herojai jas skaito, mėgaujasi ir kalba apie jas.

  Skaitant ir perskaičius kyla daug minčių. Dabar apmąstymus “spinduoliusiu“ į kosmosą, gal “koks“ Sputnikas pagaus ir ką gero atsakys. Bene pirmą kartą sakau drąsiai, norėsiu skaityti dar kartą. Aukščiausias įvertinimas.

  Atsakyti

 3. Ebru
  Rgp 05, 2011 @ 11:24:49

  Labai patiko knyga, vienišumo tema joje. Patinka man Murakamio knygos, nes iš jų daug sužinau naujų dalykų (ypač iš istorinės pusės)

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: