Michelle Moran ,,Nefertitė‘‘

Knygoje aprašomas senovės Egiptas, valdant Amenchotepui IV (Echnatonui) ir jo žmonai Nefertitei. Žinoma, pagrindinė figūra knygoje-Nefertitė-iki šiol išlikusi grožio etalonu-net dabar prieš akis man stovi garsusis jos portretinis biustas .Pasirodo, Nefertitė garsėjo ne tik savo grožiu, bet ir begaliniu valdžios ir garbės troškimu, kas galiausiai ją ir pražudė. Nefertitė, tapusi antrąja Amenchotepo žmona, visokeriopai palaiko jo užsidegimą atimti iš Egipto šventikų galią ir įtaką ir vietoj Amono (saulės Dievo), pradėti garbinti Atoną (pačią saulę), o patiems pasiskelbti jo vietininkais žemėje. Tam tikslui netgi buvo pastatytas didingas miestas Amarna, su daugybe naująjį Dievą garbinančių šventyklų.Senoji sostinė Tėbai buvo palikti .Netgi Nefertitės vaikų varduose buvo įamžintas naujojo Dievo vardas-Neferuatonė, Meritatonė, Meketatonė, Anchesenpaatonė (vėliau pakeistas į Anchesenamonė). Netgi daugumai tikriausiai girdėtas vardas –Tutanchamonas(Amenchotepo IV ir jo pirmosios žmonos kijos sūnus) prieš tai buvo Tutanchatonas.Iš pirmo žvilgsnio žiūrint, Amenchotepas buvo neblogas valdovas-visiškai nesidomėjo karais, mylėjo poeziją ir menus. Deja, valdant tokią valstybę kaip Egiptas, reikėjo stiprinti išorines Egipto sienas, gintis nuo priešų. Begalinis garbės troškimas ir perdėtas noras save įsiamžinti naujajame mieste -visur buvo kaldinamos Nefertitės ir Amenchotepo skulptūros-baigiasi tragedija.
Istorija perteikiama Nefertitės sesers Mutnodžmetės lūpomis. Blogai padariau, kad šią knygą skaičiau iš karto po Philippos Gregory KARALIENĖS SESUO. Ten irgi istorija pasakojama karalienės sesers lūpomis. Abi karalienės –valdingos, klastingos, o jų seserys-gerietės. Abiejų karalienių likimai pažymėti tragedijomis, o jų seserų asmeniniai gyvenimai susiklosto daug geriau.Aišku, kvaila taip lyginti-vistik skirtingos epochos, skirtingi dalykai aprašomi-nu bet neišėjo kitaip. Man vienareikšmiškai įdomesnė pasirodė Karalienės sesuo-tokia sodresnė, gyvesnė, su daugiau pikantiškų detalių. Nu nublanko kažkaip Nefertitė man…

Mėgstančioms istorinius romanus rekomenduoju, o aš pati kalta, kad skaitydama šią knygą perdaug dar prisiminiau prieš tai skaitytąją.

                    ( Fairyland )

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: