Bret Easton Ellis ,,Amerikos psichopatas“

 **** iš 5


Buvau šokiruota šios knygos ir dar labai ilgai svarsčiau Patriko gyvenimo būdo motyvaciją, bet kol kas iki šiol galutinių išvadų nepriėjau.
Iš karto perspėju ir griežtai nerekomenduoju silpnesniam ir jautresniam skaitytojui, nes ne veltui labai ilgą laiką ji buvo uždrausta ir ilgai ne viena leidykla nesiryžo jos leisti.
Knyga lyg pagrindinio veikėjo Patriko gyvenimo būdo žurnalas. Nujorkietiškas snobas, kuriam viskas sekasi ir gyvenime nieko netrūksta, ieško aštresnių prieskonių pagardinti rutina tapusį gyvenimą. Narkotikai, merginos, sekso orgijos jau pradeda atsibosti ir netenkinti. Sužadėtinė taip pat pradeda atsibosti ir nervinti. Viskas prasideda lyg žaidimas nuo paprasčiausio nužudymo, bet su kiekvienu nužudymu atsiranda vis kitokie poreikiai ir norai. Atsiranda kankinimai, kūno pjaustymas gabalais, vaiko nužudymas, seksualiniai nukrypimai, o taip pat seksualinių poreikių tenkinimas žudant, nekrofilija, bandymas valgyti žmogiena ir pan. Bet po visų tų žiaurumų pabaiga labiausiai nustebino. Tiesiog nesakysiu kaip pasibaigė,nes kas pasiryš ją skaityti, bus neįdomu.

Visi kankinimai, pjaustymai ir seksualinės orgijos aprašomos labai vaizdingai ir su visom smulkmenom.
Knyga stipri savo siužetu, lyginant su filmu, daug žiauresnė ir stipresnė.
Taigi, viską apibendrinus, tai trileris, kuriame apsčia žiaurumų ir kankinimų, kraujo ir sekso orgijų, snobizmo ir vakarėlių.
Lyginant ją su Luke Rhinehart ‘Kauliukų žmogus’, tai pastaroji gali pasirodyti kaip vaikiška knygelė.
Gal nuo rekomendacijų susilaikau, čia jau kiekvienas lai sprendžia pats ar jam reikia viso to skaityti.

                    ( Fatimaallaa )

Reklama

2 Komentaras (+add yours?)

 1. linamog
  Bir 13, 2011 @ 08:41:45

  Is anotacijos tikejausi kitokio siuzeto vystymosi, gal tiksliau – daugiau kazkokiu ivykiu, veiksmo. O viskas apsiriboja – apsirengiau taip, papietavom ten, susniauksciau kokso, pasityciojom is elgetos, susidrekinau veida ir nuejau gult. Rytojaus diena tas pats, egzotikai vakare nukankinau prostitute ir vel issivales tarpdancius nuejau gult.
  Perskaiciusi puse knygos pasigedau tu legendiniu kankinimo scenu, kuriu veliau visgi radau. Tikrai siurpios, jautresnems skaitovems nerekomenduoju sios knygos. Beje, man, kaip sopingo megejai, buvo idomus vardinami garsiu “brendu“ pavadinimai, medziagu teksturos, buvo aktualu pasitikrinti savo supratima, kokia turi buti kokybiska preke. Pries skaitant sia knyga, buvau skaiciusi gan issamia jos rezencija blogio aspektu, as tokiu giliu klodu joje neizvelgiau, paraleliu su velniu, setonu neisvedziau. Kol kas mano supratimas – knyga jokia.

  Atsakyti

 2. Fairyland
  Bir 17, 2011 @ 14:52:39

  Amerikos psichopatas liko grauztukas mano-tikrai gailiuosi, kad emiausi ja skaityt ir sugaisau laiko -vistik iveikiau 100 pslp- nu tokia jokia knyga apie nieka-ypac pradzia, o ten kur visi ziaurumai prasidejo-man jau per slykstu pasirode. Suprantu , as, aisku, rasytojo minti pavaizduoti beprasmybes pilna ir perdetos gausos , kvailu kasdieniniu ritualu pilna personazo gyvenima ir is to isplaukianti nora kazka ekstremalaus daryt, kad pajustum kad gyveni-bet pats pateikimas man kazkaip perdaug istestas, tiesiog erzinantis

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: