Herbjorg Wassmo ,,Toros“ trilogija

Baigiau naktį skaityti Toros trilogiją. Su trečiosios knygos antrąją dalimi Wassmo mane nukautavo, taip susuko smegenis, kad nebėjo man atrišti galų kame reikalas, kas su ta vargšele Tora pasidarė: ar ji galutinai palūžo nuo gyvenimo išbandymų, ar visgi per tas keistas metaforas, asmenybės pasikeitimus kaip tik buvo išreikštas jos sustiprėjimas.

Bendrai, trilogija nepaprastai patiko, labai gaila, kad visgi baigiau ją skaityti. Kaip ir anksčiau sakiau, įspūdį tikrai palieka ir gana stiprų, manau Wassmo kitaip negali, už tai ją ir myliu. Tora tikrai prilygsta Dinos trilogijai, parašyta su ta pačia jėga ir įtaigumu, stiprybės atseikėta tiek Torai, tiek Dinai, tačiau gal visgi Dinai daugiau, jos asmenybė ir charakteris nepalyginamai stipresnis. Nežinau kodėl gavosi va toks lyginimas, tačiau man šios dvi trilogijos savotiškai panašios, tokios tipiškos Wassmiškos, nors ir skiriasi žinoma savo istorijomis, veikėjais, bet abiejose gyva ta su niekuo nesumaišoma Wassmiška dvasia. Tiesą pasakius, man norėjosi dar ir ketvirtos bei penktos dalies.Kadangi ta trečiosios knygos pabaiga tokia lyg ir baigta, lyg ir ne visai. Asmeniškai aš sau galvoje jau pasirašiau tęsinį.  Tikrai būčiau labai norėjusi paskaityti kaip ten Torai sekėsi toliau, būčiau labai norėjusi stebėti jos virtimą tikra, brandžia moterimi. Kirba dūšioj noras dar kartą perskaityti Dinos trilogiją, kol esu ant tos šviežios jausmų ir įspūdžių bangos.

                                ( Sielos Sparnai )

Komentarų: 1 (+add yours?)

  1. Biancca
    Bal 22, 2011 @ 15:29:47

    Biškelį gaila, kad jau perskaičiau.Iš 10 balų duodu visus 10 – tikra skandinaviškai skausminga istorija, organiška… Dabar toks (k)artumo jausmas likęs, kai jau perskaičiau, nes visgi ne kiekviena istorija šitaip paliečia. Kas mėgsta skandinavų literatūrą – besąlygiškai rekomenduoju.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: