Marlo Morgan ‘Dykumos balsai. Moters kelionė į neatmenamų laikų Australiją’

Esu priblokšta šios knygos ir šiek tiek pasimetusi. Šiaip tikėjausi visai ko kito, bet buvau nustebinta. Gerąja prasme. Knyga patiko, bet vietomis pasakojami įvykiai ir ceremonijos šokiravo ir net buvo kilusi mintis ar kartais autorė ne persikaitino dykumos saulėje, o gal tiesiog kiek perdėda, nes juk kaip pati rašė, kad šią knygą parašė jau grįžusi į Ameriką, o ne kelionės metu. Tai ir nežinau ar priimti tuos faktus už gryną piniga ar tiesiog palikti lakiai vaizduotei…

Taigi, amerikietė gydytoja darbo reikalais išvyksta į Australiją. Ji pradeda domėtis šios uždaros ir atskirtos šalies papročiais ir čiabuviais. Aborigenai, kurie palikę savo gentis atvažiavo į miestą, gyvena labai skurdžiai, negali susirasti darbo, neturiu ir negali įgyti normalaus išsilavinimo. Taigi, ji nutaria suburti tokią grubę jaunuolių ir padėti jiems sukurti savo verslą. Kai jiems jau sekasi gerai, ji sulaukia kvietimo apsilankyti vienoje aborigenų gentyje, kurie save vadina Tikraisiais žmonėmis, o visus tuos, kurie yra nutolę nuo gamtos vadina Pakeistaisiais. Po apvalymo ritualo, ji pakviečiama keliauti su jais keliauti kartu, pamatyti jų papročius, kultūrą, pasimokyti iš jų dvasingumo, tikėjimo, kantrybės, stiprybės. Taigi, jie visi iškeliauja. Diena eina per dykumą ieško maisto ir vandens. Gyvena pasitikėdami tik gamta ir begaline Visata. Pasakoja savo istorijas. Na ir tarp visų to yra tokie dalykai kaip telepatinis bendravimas, o taip pat ir išgydimas atviro kaulo lūžio per naktį…

Knyga įdomi, pritraukianti, gana nuosekli. Ir netgi pasakojimo stilius literatūrinis ir ne primityvus. Visai smagiai praleidau vakarus su ją.

                 ( Fatimaallaa )

Reklama

8 Komentaras (+add yours?)

 1. Elona
  Vas 12, 2011 @ 18:43:59

  Nesunku susirasti Marlo Morgan Wikipedijoje – knyga yra prasimanymas, dėl kurio aborigenai buvo ir yra baisiai pasipiktinę, tuo labiau, kad autorė iš jo užsidirbo milijonus dolerių… Juos įžeidė daugybė jos prasimanytų intymiausių ir kulto dalykų, kurie gali būti ir greičiausiai yra žalingi jų tikrovėje, kai tenka kovoti už savo išlikimą ir tapatumą. Apmaudu, kad rimta Vagos leidykla pristatydama knygą net neužsimena apie tai, o pristato lyg tikrą autorės gyvenimo įvykį, tuo būdu prisidėdama prie melo skleidimo. Romanas ir turi būti tik romanas.

  Atsakyti

 2. Vita
  Bal 28, 2011 @ 08:56:54

  To Elona.
  Keistoka, kai zmones sprendzia apie knyga net jos nepavarte, o tik panarse wikipedijoje. Si knyga pristatoma tiek Vagos leidyklos puslapyje, tiek Vagos knygynuose kaip grozines literaturos kurinys, t.y. romanas. Si knyga gana ilga laika isbuvo Vagos grozines literaturos desimtuke. Tereikia perskaityti pirmuosius knygos puslapius ir autore pati paaiskins, kokia dilema buvo iskilusi, vos knygai pasirodzius… Linkiu gero skaitymo… ne tik wikipedijos puslapiuose:-) Man paciai knyga paliko gera ispudi.

  Atsakyti

 3. Ingėnas
  Rgp 09, 2011 @ 11:04:04

  Apie knygą net nežinau, ką pasakyt . Nieko ypatingo šiaip. Kažkodėl tikėjausi gal daugiau egzotikos ir kiek mažiau dvasinių ieškojimų. Ir nors Australija mane labai vilioja (jei galėčiau rinktis vieną bet kurią šalį, būtent Australiją norėčiau aplankyti labiausiai), to krašto vaizdelis šioje knygoje mane neperlabiausiai žavi. Pradedu suprasti, kad čiabuviai aborigenai man nėra labai įdomūs (kaip ir apie indėnus neperlabiausiai mėgstu skaityti, nebent jie figūruotų knygoje tik epizodiškai). Galbūt palyginimas ir visai netinkamas, bet bent dabar man atrodo, kad kažkuo ši knyga primena “Valgyk. Melskis. Mylėk“ dalį apie Indiją. Na “Dykumos balsuose“ aišku ne apie meditavimus rašoma, Australijos senoji civilizacija visai kitokia, tačiau gal pats stilius turi kažkokio panašumo.Bent jau man išplukdo tokius vaizdinius. O gal aš ir klystu. Juolab ir knyga dar tik įpusėta

  Atsakyti

 4. Nijole
  Rgp 15, 2011 @ 19:51:26

  Šią knygą gavau prieš dvi dienas. Ir jau baigiu perskaityti. Pradžioje skaičiau tam, kad nereikėtų eiti marinuoti agurkų, megzti anūkėlei kojinių, rašyti projektą, dirbti kitus darbus, ir dar tam, kad užsidėčiau pliusą sau pačiai, jog nudirbau naudingą darbą. Pradžioje tikrai nebuvo labi įdomu. Bet perskaičius trečdalį knygos, suvokiau, kad tai yra mano gyvenimo knyga. Man, kaip ir šios knygos autorei, išgyvenusiai tuo metu kelionę po Australijos dykumą, šiais metais sukako 50 metų. Daugelį pasaulėžiūrinių tiesų, aprašomų knygoje, buvau jau senokai supratusi, apmąsčiusi, tačiau knygoje tai tarsi visa tai apibendrinta ir iškristalizuota. Knyga yra labai gera psichologiniu požiūriu: tai tarsi pozityvaus mąstymo vadovėlis. Knyga gera ir egzistenciniu požiūriu. Manau, nelabai svarbu, kiek knygoje išgalvojimų ir kiek autorės išgyventos tikrovės.

  Atsakyti

 5. Aušra
  Rgp 17, 2011 @ 06:58:47

  Ar tai gera,ar bloga knyga- įvertins kiekvienas ją perskaitęs.
  Man knyga labai patiko ir likau sužavėta. Kiekvienas skyrius įtraukė ir vertė susimąstyti – kiek daug dalykų šiuolaikiniame pasaulyje yra užmiršta.

  Atsakyti

 6. Yoli
  Rgp 29, 2012 @ 11:13:34

  skaiciau sia knyga ispanu kalba ir patikekit raso ta pati.Kas buvo pasipelnyta?Ar bent vienas pasidomejo kur buvo isleisti pinigai surinkti uz knyga gauti pinigai?…Kas gerai isiskaite knyga -rado atsakyma.

  Atsakyti

 7. Yoli
  Rgp 29, 2012 @ 11:15:22

  Kazkodel paskutiniu laiku kai kurie iesko materialioniu vertybiu……:(

  Atsakyti

 8. Indre
  Rgs 26, 2013 @ 18:38:30

  sveiki, gal kas turite parduoti ar paskolinti šią knygą?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: