Daphne du Maurier “Jamaikos smuklė“

Knyga patiko,nors “Rebekos “ istorija man idomesne,ir pats pasakojimo stilius ir laikotarpis idomesnis,bet smukle irgi savaip itrauke ir skaitesi tikrai smagiai.Jei neklystu tai jamaikos smukle yra viena is pirmuju rasytojos parasyta knyga,tad galima sakyti,kad buvo dar tik isivaziavimas,o paskui ji rase vis geriau ir geriau.

Zavejo pagrindine heroje Meri Jelan – drasi, smalsi, protinga ir nuotykiu ieskotoja.Vietom kaip skaiciau,tai net mintyse bariausi ant jos ir pergyvenau,kas dabar bus…,kad durna kur lendi,sustok,gausi dabar i kaili…Bet,ji zavejo mane ne iki pabaigos,paskui eme ir sugriove jos stipru ivaizdi josios pasirinkimas…galima suprasti,kad pasuko vos ne tais paciais tetos keliais,meile akla,ir sirdziai neisakysi…kol tik stebi zmones is salies gali stebetis,kaip ji ar jis,galejo pasirinkti toki ar anoki partneri,juk jis nedoras,juk jis monstras ir pan…suzlugde jos gyvenima,o ji vistiek su juo ir nuolankiai tarnauja…tik pakraipai galva ir nieko nesupranti,kaip taip gali buti,tau regis iskart paliktum iseitum,o ir nesusizavetum jau nuo pat pradziu tokiu zmogumi….o kas gaunasi galutiniam rezultate?…-meile uzklupsta netiketai ir akys nebemato,veda tik sirdis.

Taip ir Merei panasiai,zinoma neraso kaip jie toliau gyveno,bet ….Siaip knygoje ir nebuvo jai tinkamo i jaunikius,buvo dar vienas herojus-pastorius ,man tai lindo nesvankios minteles,norejosi ju romaniuko,butu intrigu,karscio,nuodemes skonio kratinukas,idomu, bet deja,toliau islindo kitas herojus ir man nepasiseke pasitenkinti pries tai numatytu ir tiketusi nuodeminguoju kratinuku. Ech,bet knyga gera vistiek,nors ir nepateisino mano fantaziju 😀

                      ( Luiziana )

3 Komentaras (+add yours?)

 1. Gegytė
  Vas 19, 2011 @ 14:05:37

  Knygą pasiėmiau visiškai atsitiktinai – tiesiog buvau girdėjusi, kad kitos šios rašytojos knygos yra puikios. Pradžia visiškai nekabino, tačiau „Puikybės ir prietarų“ išugdyta kantrybė neleido jos iš karto mesti. Vos Meri atvykus į „Jamaikos“ smuklę viskas apsivertė žaibiškai, atsirado intriga, skaitėsi greitai ir lengvai. Kvailutė teta, kaip paaiškėja vėliau visai ne kvaila, tiesiog tėra be galo įbauginta savo alkoholiko vyro; o žmonės smuklę pralenkia iš tolo žinodami, arba bent jau numanydami, kad joje vyksta šis tas negero. Rašytoja labai puikiai sužaidžia veikėjais – visą romaną maniau, kad dėdės brolis yra blogas, kad susimokęs ir priklauso visai kontrabandininkų šutvei, tačiau pabaiga vėl viską apvertė. Lygiai taip pat ir su pastoriumi Deiviu, kuris iš pat pradžių man labai patiko: albinosas, jaunas, malonaus balso ir padedantis Meri kiekvieną kartą vos tik jai prireikia pagalbos. Taip pat negaliu nepaminėti ir pačios Meri drąsos, užsispyrimo ir šiokio tokio naivumo, kuris kartą jai pakiaulins… Romano pabaiga vėl sumaišo visas kortas, tačiau manęs abejingos nepaliko, nes knygą tikrai rekomenduoju ir artimiausiu metu bandysiu ieškoti kitų šios autorės romanų.

  Atsakyti

 2. eliss
  Vas 19, 2011 @ 14:06:21

  Man labai patiko.Tikrai keista,pasikartosiu,kad “Rebekoj“ to nepastebėjau,bet čia taip gražiai, įtaigiai aprašo gamtos reiškinius,kad visąlaik skaitydama jaučiausi lyg būčiau tuose viržynuose,rūke.Pastaruoju metu noriu knygų,kurios nuteiktų maloniai,po jų norėtųsi gyvent ir nors joje rašoma apie plėšikus,purvą,bet manęs nenuteikia nesmagiai.Žodžiu,įdomi knyga,rekomenduoju.

  Atsakyti

 3. katilina
  Lie 26, 2011 @ 15:18:56

  Jei reiktų nusakyti tik vienu žodžiu- patiko ar nepatiko, neabejotinai pasirinkčiau nepatiko. Visų pirma, knyga man buvo neįdomi ir nuobodi. Neįtraukė, nesudomino, neprivertė įsijausti (ir nežinau kodėl, tema, atrodo, nebloga- nusikaltėliai, nuotykiai, naktiniai klaidžiojimai, atšiauri gamta ir kt). Antra, nepatiko pagrindinė herojė. Nors lyg ir viskas su ja gerai- stipri, savarankiška, drąsi, sąžininga ir pan., bet niekaip nepajutau jai simpatijos. O labiausiai nuvylė jos galutinis pasirinkimas, kuris manęs visiškai neįtikino. Ir šiaip ta meilės istorija, jei galima taip pavadinti, nesužavėjo. Tiesą sakant, visas romanas, kaip ir jo veikėjai, man kažkoks netikras.
  Perskaičiau nemažai nuomonių apie šią knygą (ne tik mūsų bloge), tai didžioji jų dalis labai teigiamos, pilnos susižavėjimo. Keista, kaip ta pati knyga skirtingai paveikia ją skaitančius.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: