Katherine Neville “Užburtas ratas“

Ir nuo ko gi man pradėti… Turinys maždaug toks: jauna mergina Arielė, dirbanti atominės energetikos srityje, po pusbrolio nužudymo tampa jo, o kartu ir visos giminės turtų paveldėtoja. Tie turtai- tai įvairūs senoviniai rankraščiai, turintys labai didelę vertę ir pastatę pačią Arielę į mirtiną pavojų. Bandydama juos išsaugoti ir iššifruoti ir kartu likti gyva, padedama/ kliudoma įvairių giminaičių ir kitų žmonių, ji taip pat išsiaiškina daugybę paslapčių apie savo keistą, įvairiais, net kraujomaišos ryšiais susijusią šeimą ir savo giminės istoriją.

Pagrindinis knygos veiksmas vyksta 1989 metais, pradedant JAV, Viena ir Paryžiumi ir baigiant Sovietų Sąjunga, tačiau taip pat įterpiamos istorijos iš kitų laikmečių- daugiausia iš pirmųjų krikščionybės metų Romos imperijoje, Britanijoje ir kitur, taip pat hitlerinės Vokietijos. Viskas tose istorijose susipina- įvairių senovės civilizacijų mitai ir padavimai ir tikri istoriniai faktai, žydų tikėjimas, biblijinės istorijos ir krikščionybė, Hitleris ir Stalinas, JAV indėnų papročiai ir čigonai, astrologija ir branduolinė energetika ir dar daug kitų dalykų. Visko tiek daug, kad skaitant vos įmanoma suspėti bent dalį labiau įsidėmėti ir susieti. Kadangi didelėmis istorijos žiniomis negaliu pasigirti, tai man kartais buvo sunku atskirti, kur tikri faktai, kur rašytojos fantazijos ir interpretacijos. Bet skaityti buvo visai įdomu. Nors kai kas ir nelabai patiko. Visų pirma, kaip tokioje pavojų pilnoje istorijoje, beveik visai nesijautė jokios įtampos, antra, gale tikėjausi kažko kito, atomazgos, vieno svarbaus didelio atradimo, to, kas tvirtai susietų visus papasakotus dalykus, kad jie neatrodytų tik pavienės išsibarsčiusios istorijos. Bet to nebuvo, tad likau truputį nusivylusi, nes kai kurie papasakoti dalykai lyg ir neturi jokios prasmės.

Nepaisant visko, rekomenduočiau šią knygą painių, daugiasluoksnių istorijų su daug paslapčių mėgėjoms. Ir pati kitas šios rašytojos knygas tikrai skaitysiu.

                    ( katilina )

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: