Tess Gerritsen ,,Chirurgas“

Labai patiko. Įtraukė nuo pradžių, visą laiką spėliojau kas yra tas Chirurgas, kokie jo motyvai ir pan., ir nieko neatspėjau. Patiko įtemptas siužetas, nuolatinė intriga, tikroviškai aprašyti siaubo vaizdai.  Tik, kaip jau ir minėjau, vienai skaityti naktį būtų buvę nejauku, būčiau taip ir dairiusis per langą- ar gaisrininkų kopėčiom kas neatlipa. Tik vienas dalykas knygos labai užkliuvo, akis badė vertėjos neprofesionalumas, juk nesunku verčiant pasikonsultuoti su medikais, kad normaliai išverstum tam tikras vietas. Nes kai kur prirašius tokių nesąmonių, kad skaitant ir juokinga, ir nelabai. Pvz. kolegom pasakius apie centrinę veninę liniją, daug kas iškart nesuprato išvis kas čia per daiktas. Žodžiu aš už tai, kad jeigu jau verti ir nežinai kaip tas žodis ar frazė turėtų skambėti realybėje, nereiktų rašinėti savo fantazijų, o pasiklausti kažko, kas žino ir parašyti normaliai (čia aš apie visas sritis, ne tik apie mediciną).

            ( Finna )

7 Komentaras (+add yours?)

 1. Sielos Sparnai
  Sau 20, 2011 @ 17:04:35

  Neblogas detektyvas. Ne toks, kurį perskaičius pasakyčiau “Oho!“, bet neblogas.

  Atsakyti

 2. Doriforė
  Vas 13, 2011 @ 15:58:00

  galiu pasakyt vien tik pagyras, labai patiko. Skaičiau tik naktimis, tai bijodavau visko, net savo katės krepštelėjimo. Siužetas kabinantis, ne banalus. Nesu skaičiusi daug detektyvų, todėl lygitni su kažkuo negaliu, bet iš visų tokio pobūdžio knygų, man bus pirmoj vietoj .Įsijaučiau skaitydama labiau net nei skaitant “Kaulų sodas“ ar “Mirtis iš miško“. Žodžiu, kas dar neskaitė, būtinai rekomenduoju, negalėsit atsitraukti. Kaip ir rašoma knygos nugarėlėj, jeigu pradėjai šią knygą, tai numatyk išlaidas už elektrą, nes negalėsi atsitraukt

  Atsakyti

 3. Fatimaallaa
  Bal 25, 2011 @ 15:52:08

  5/5
  Jei jos ‘Kaulų sodas’ manęs neužkabino, tai ši knyga atvirkščiai. Gal kiek pačioje pradžioje vangiai skaitėsi, bet po to rutuliojantis veiksmui, vis darėsi įdomesnė. Labai džiugu, kad Vesstos dėka galiu šiuo detektyvų mėgautis toliau. Tiesa, pamenu kažkas kažkada minėjo, kad buvo per daug tų pjaustymų aprašymų ir chirurginių vaizdų, tai man jie neužkliuvo visai, atvirkščiai patiko

  Atsakyti

 4. Argija
  Lie 11, 2011 @ 15:58:56

  “Šiandien atras jos kūną. Aš žinau, kaip tai atsitiks. Galiu gana ryškiai nupiešti visą įvykių seką…“ Jis – žudikas maniakas, šaltakraujiškas, gudrus ir neįtikėtinai žiaurus. Jam patinka žudyti, sunaikinti ir taip jau vienišas, gyvenimo nuskriaustas moteris. Jis mėgaujasi kiekviena minute, stengiasi pratęsti malonumą kuo ilgiau.

  Detektyvas Tomas Muras ir jo partnerė Džeinė Ricoli pradeda tyrimą. Staiga paaiškėja, jog šį maniaką, policininkų pramintą chirurgu, sieja nežinomi ryšiai su Katerina Kordel, gražia Piligrimu ligoninės chirurge. Prieš keletą metų ją siaubingai išžagino ir kėsinosi nužudyti, tačiau ji nušovė savo užpuoliką. Dabar jos skaudi praeitis kartojasi, bet kodėl? juk jos kankintojas neabejotinai miręs. Gal naujasis žudikas mėgdžioja savo pirmtaką?

  Puikus trileris, kuris nejučia įtraukia, o knygą padedi tik tuomet, kai perskaitai paskutinį puslapį. Gan smulkiai aprašomos žudiko aukų “skerdynės“, ne vienas opercijos aprašymas. Tad tiems skaitovams, kuriems stingta kraujas nuo smulkių žaizdų, odos pjaustymo ir amputacijos aprašymų, skaityti tikrai nepatariu. Taip pat nemažai pamastymų išprievartavimo tema, kaip jaučiasi moteris po tokios prievartos, koks tampa jos pasaulis ir kaip baimė gali pakeisti paprasčiausią kasdienybę pragaru.

  Rekomenduoju trilerių gerbėjoms ir bėgu skaityti tęsinio.

  Atsakyti

 5. Ebru
  Rgp 01, 2011 @ 12:18:05

  Iki siol detektyvu gal tik kelis teperskaicius esu, tad sis tikrai labiausiai itrauke, sudomino. Tikejaus truputi siurpesniu ivykiu, taciau to kas buvo, pakako. Mazdaug ties viduriu ir pacioj pabaigoj labai labai itrauke, vietomis net sulaukiau kvepavima ir akys pacios issiplete.
  Si knyga itakos nepadare, bet tiesiog priverte pamastyti, kad tokie ivykiai (nebutinai lygiai tokie patys) gali laisvai vykti ir realybeje, gali ir manau net ir yra tokiu iskrypusiu draugysciu kaip, kad knygoje vaizduojama.
  Is pradziu truputi nustebau, kad isipynusi ir meiles linija, kazkaip nesinori man jos detektyvuose, taciau visai neblogai ji cia issirutuliojo, gal kiek saldokai, bet knygos esmes negadina.
  Rekomenduoju visoms detektyvu, trileriu myletojoms

  Atsakyti

 6. Ajamajame
  Lap 05, 2011 @ 17:00:54

  labai labai patiko…ne veltui tiek jos ieskojau 🙂 itrauke nuo pirmu puslapiu,o kai uzverciau paskutini,tai pajutau dideli alki kitai jos daliai

  Atsakyti

 7. Stikliukė
  Lap 11, 2011 @ 17:41:50

  Ilgai galvojau- ar bus čia koks atsiliepimas ar ne…bet savęs neprievartauju . kaži kokį čia atsiliepimą gali parašyti apie detektyvą .
  Reziume tokia: negavau to, ko tikėjausi, nes jau išgirta ši ponia ir jos knygos iki begalybės. Čia manęs laukė nusivylimas (ne toks didelis kaip su Picoult knygomis, bet vistiek šioks toks). Tiesa, knyga įtraukė, perskaičiau greitai, tačiau …viskas ir išnyko akimirksiu kaip dūmas neblaškomas vėjo.
  Intarpai su medicininiais terminais ir situacijomis man pasirodė lėkštokos (bet gali būti, kad nesu objektyvi, nes paprastam skaitytojui, nesusipažinusiam su ligoninės darbu, tai gali atrodyti ir įspūdingai . Žudiko paveikslas irgi neįmantrus, nueita lengviausiu keliu- įspraustas šalutinis veikėjas .
  Labiausiai patiko siužeto vingis- KAIP buvo išsiaiškintas nusikaltėlis. Pabaiga- tradicinė saldi. nors gal ir gerai- baisybių ir taip užtenka.
  Ilgai galvojau, ką man primena ši knyga ir pagaliau supratau, kad kažkodėl ji man siejasi su kažkada matytu filmu ,,7″ su Pitu ir Peltrow apie nusikaltimus darytus pagal 7 didžiąsias nuodėmes

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: