Julio Cortazar ’62. Pasidaryk pats’

Tai antroji mano skaityta šio autoriaus knyga. Bet lyginant su jo ‘Žaidžiame klases’ man ji labiau patiko. Šios knygos idėja autoriui kilo dar rašant 62-ąjį ‘Žaidžiame klases’ knygos skyrių.

Romano veiksmas vyksta Prancūzijoje, Anglijoje, Austrijoje, Italijoje, bet iš tikrųjų – veikėjų sugalvotame Mieste – jų nesusitikimų vietoje, kur jie priversti taikytis prie aplinkybių, ir Zonoje – glaudžiame rate, susikurtame realiame gyvenime, kur jie jaučiasi visiškai laisvi. Dėl to jie kenčia ir kankinasi.

Labai jausminga, gili, su lengva ironija ir šiek tiek graudi knyga, kurios veikėjai įkliūva į meilės bei likimo verpetą ir ironija dangsto savo jausmus, širdies gilumoje išgyvendami dramą. Sudėtingi meilės trikampiai, aistros ir kančia knyga padaro dar įdomesne ir spalvingesne.

Kaip visada kūrinys parašytas netradiciškai. Kiekvienas skaito kaip jam patinka, kiekvienas kuria savo siužetą pats. Šį kartą autorius nenurodo kaip ir kokia tvarka skaityti. Tai palieka pačio skaitytojo nuožiūrai.
Žinoma, ir šioje knygoje netrūksta naujadarų, pačio autoriaus sukurtų žodžių ir posakių, tokių kaip:
“žiurksojęs į marmūzrodį“
“žiurpuliuodami žiurkso“
“pamutensiu jūsų bėdarus štai šiuo trepuliu“
“kots kotį nožipa“
ir pan.

Tiesa, buvo priblokšta vertėjo labai jau grubios ir žioplos klaidos kai šį anglišką posakį ‘Steak and kidney pie’ išvertė ‘Kepsnys ir kepenų paštetas’ . siaubas kažkoks.

O šiaip labai rekomenduoju šią knygą, bet manau vertėtų pradėti skaityti nuo šios knygos pradininkės, t.y. nuo ‘Žaidžiame klases’.

               ( Fatimaallaa )

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: