John Lawrence Reynolds ‘Šešėlių žmonės’

“Žiaurumo kupina žmogaus širdis,

Pavydo perkreiptas jo veidas.

Tik siaubą kelia atvaizdas tasai

Slaptumu prisidengęs.“ William Blake

 Tai negrožinės literatūros kūrinys, bet ne ką mažiau įdomus ir įtraukiantis. Šioje knygoje pasakojama apie kai kurias slaptąsias organizacijas, tai: asasinus; tamplierius, iliuminantus ir masonus; siono vynuolyną; druidus ir gnostikus; kabalos sekėjus; rozenkreicerius; triadas; mafiją ir cosa nostra; jakudzą; wicca; ‘kaukolė ir kaulai’ organizaciją.

Pagal savo apimtį ir turinį – tai pažintinis kūrinys, kuris tik supažindina su šių organizacijų įkūrimu, jų skelbiamomis tiesomis ir jų gyvavimu ir veikla, apie kai kurių šių organizacijų narių gyvenimus.

Labai glaustai, konkrečiai ir aiškiai yra išdėstoma visa esmė, o tiksliau esmė tos tiesos kiek yra žinoma, nes vis tik slaptos organizacijos nebūtų slaptos, jei visi viską apie jas žinotų.

Tiesa pasakius, nors aš šią tema domiuosi jau senokai, bet vis tik šioje knygoje radau nemažai faktų, kurie man buvo nežinomi ir netikėti.

Patiko autoriaus dėstymo stilius, pateikimas. Nebuvo jaučiamas nei pritarimas kokioms nors mintims ar pasmerkimas, tiesiog faktai.

Pabaigoje autorius bando išsiaiškinti kodėl vis tik kūrėsi tokios organizacijos ir kodėl žmones taip masina, ta nežinomybės skaraistė, kuri dengią jų veiklą. Kodėl tiek nemažai žmonių domisi ir nori patekti į jas…

 ‘Kuo daugiau žinai arba dediesi žinąs, tuo galingesnis esi. Visai nesvarbu, ar faktai teisingi.

Prisimink, svarbiausia – manipuliuoti paslapti’  Umberto Eco

 Ką labai sėkmingai ir daro tos organizacijos. Taip pat yra pateikiama informacijos, kur dabartiniu metu yra paplitusi kai kurių slaptų organizacijų įtaka ir kokiais tikslais.

Labiausiai pribloškė ir pralinksmino autoriaus baigiamasis žodis, kuriame jis apibendrina viską ir pareiškią nuomonę apie viską sužinotą. Pateiksiu citatą, kuri labai gražiai ir aiškiai išreiškią nuomonę apie visą tai:

 ‘Peržvelgus ir įvertinus šaltinius, požiūrius, įrodymus ir nuomones apie slaptąsias organizacijas, man pasidingojo, kad jau kuris laikas egzistuoja nesąmonių rinka ir kvailybių verslas.’

 Kam įdomi ši tema, tikrai rekomenduoju paskaityti knygą.

                     ( Fatimaallaa )

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: