Waris Dirie ,,Dykumų gėlė“

Waris Dirie, kilusi iš Somalio, pasakoja savo nepaprastą gyvenimo istoriją. Viskas prasideda nuo klajoklių šeimų Afrikoje. Vieną dieną, kai tėvas nusprendžia nė penkiolikos nesulaukusią mergaitę ištekinti už senio, Waris pabėgo. Ji neturėjo nei maisto ar vandens, nei batų, tačiau Waris sugebėjo pereiti dykumą ir nusigauti iki giminių mieste. Vėliau laimingo atsitiktinumo dėka mergaitei pavyko išvykti į Londoną, kur ji, vėlgi atsitiktinumo dėka, tapo visame pasaulyje žinomu modeliu. Waris sekė beveik puikiai – ji ištekėjo, susilaukė vaiko, daug keliavo, netgi gavo šansą dirbti ir gyventi Amerikos širdyje – Niujorke. Tačiau kaip ir kiekvieno žmogaus gyvenime, Waris kelyje pasitaikė ir pakilimų, ir nuopuolių. Nepaisant nesėkmių ir pasinaudojant kiekviena Dievo suteikta proga ši moteris tapo Jungtinių Tautų ambasadore ir dabar kovoja prieš moterų genitalijų apipjaustymą.

Waris Dirie istorija žavinga ir įkvėpianti, tačiau viską aptemdo mergaičių, vos sulaukusių ketverių ar penkerių metų, apipjaustymas. Pagal afrikiečių papročius, nei vienas vyras nenori vesti neapipjaustytos moters (tiksliau, mergaitės), nes ji laikoma nešvaria; tokiu būdu užkertamas kelias bet kokiam seksualiniam pasitenkinimui, menstruacijos ir šlapinimasis tampa nepakeliama kančia, ką jau kalbėti apie gimdymą… Daugybė mergaičių iš karto po apipjaustymo miršta – nukraujuoja, neištveria skausmo ar pasigauna infekciją. Nieko nuostabaus, juk ši barbariška procedūra atliekama su bet kokiu aštresniu įrankiu (skutimosi peiliuku, stiklo šuke ar akmeniu), be jokio nuskausminimo ar medikamentų.

Po visko ką teko iškęsti, Waris tikrai nusipelnė laimingo gyvenimo. Ši istorija – tai tam tikras įkvėpimo šaltinis, parodantis, kiek daug žmogus gali ištverti; ir tuo pat metu – tai iššūkis kiekvienam iš mūsų. Palyginkime savo gyvenimą su Waris ar bet kurios kitos Afrikos mergaitės ir tik tada skųskimės, kaip mums nesiseka ar kokie mes nelaimingi.

            ( AgnĖ.** )

3 Komentaras (+add yours?)

 1. Sielos Sparnai
  Gru 29, 2010 @ 10:34:12

  Knyga patiko, perskaičiau vienu prisėdimu. Ypatingai patiko skaityti apie herojės gyvenimą ir vaikystę gimtojoje dykumoje Somalyje. O atkeliavus į kitą kraštą kartais pasirodydavo per daug naivumo, blaškymosi pas mergaičiukę. Kas be ko visas tas reikalas su apipjaustymu žiauri realybė, tačiau knygoje šiai problemai buvo skirtas tarsi antraplanis vaidmuo. Filme, pastatytame pagal šią knygą, tai buvo pavaizduota daug trapiau ir gražiau. Bet bendrai patiko ir knyga, ir filmas.

  Atsakyti

 2. Austėja
  Sau 03, 2011 @ 15:47:52

  Mačiau filmą. Labai patiko.

  Atsakyti

 3. skaitytoja
  Vas 02, 2011 @ 18:20:31

  kur gauti filma gal kas turi?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: