Malgorzata Saramonowicz “Veidrodžiai“

Knyga apie tiesą, kurią mes mes bandome nuslėpti nuo kitų ir nuo savęs pačių. Šį pasakojimą pasakoja ne asmuo ar koks kitas gyvas sutvėrimas, o pats paprasčiausias veidrodis. Kuris nebylus kabo ant kiekvieno iš mūsų sienos. Kuris nebyliai seka ir stebi mūsų gyvenimą, kaip mes senėjam, mūsų laimes ir nelaimes. Kad ir kaip lengvai mes galime apgauti aplinkinius užsidėję veidmainystės kaukę, veidrodžio niekada neapgausi. Tik tai jis žino visas mūsų paslaptis. Ir nereikia viltis jame išvysti savo iliuzijas, nes to niekada nebus. Tik realybė, kad ir kokia ji karti ir negraži bebūtų. Grožis nublanksta, ateina senatvė ir mirtis kvėpuoja į nugarą.

Knyga parašyta dienoraščio forma. Ją sudaro 3 veiksmai. Tai pasakojimas apie vieną merginą – moterį ir jos paslaptis. Buvo 1939 m. kuomet jaunyste tryško ir žibėjo. Buvo pilna jėgų ir svajonių. Turėjo viską, įdomų darbą, studijas ir slaugė tris senutes. Bet štai kuomet išduoda meilė ir pradedi nekęsti visų moterų, nes juose tik įžvelgi grėsmę, tuomet ir atsliūkina pagieža ir noras keršyti. Paslaptingai viena po kitos miršta senutės, tačiau prasideda karas ir jau niekas nebesiaiškina jų mirties aplinkybių.
Prabėgus beveik 60-čiai metai kažkada jauna ir graži heroje, susensta. Dabar ji ligota, irzli ir amžinai nepatenkinta senė. Dabar jau jai pačiai reikalinga slauga. Kartu su ja gyvena jauna ir graži studentė. Protinga, paslaugi ir be galo miela. Dėl to dar labiau pyktis ima ir didėja neapykanta. Tačiau praeities šmėkla niekur nedingsta, ji visuomet šalia, o veidrodis visada ją primena ir neleidžia užmiršti. Tačiau mirties baimė yra tokia didelė, kad visur ir visuomet matai grėsmę. O kur dar ta neapykanta moteriai, kuri kažkada nuviliojo jos mylimąjį. Ir štai atsiranda planas, jog geriau pašalinti tą grėsmę, nei su ja nuolatos gyventi.

Tai istorija su detektyviniais elementais. Labai gyvenimiška, originali ir paslaptinga.
Pati knyga, ne taip kaip jos viršelis, labai patiko. Kas žudė tas seneles buvo nesunku atspėti, bet štai motyvo iki pat pabaigos nesupratau, kol neperskaičiau detektyvo išvadų.
Būtinai skaitysiu kiek seniau šios autorės išleista knygą ‘Sesė’.

                ( Fatimaallaa )

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: