Deborah Heiligman ,,Čarlzas ir Ema:Čarlzo Darvino šeimos istorija “

Knyga kalėdomis net nekvepia, bet labai tinkanti kalėdiniam laikotarpiui. Graži,rami, šilta, miela,knyga apie tai kaip žmonės nugyvena ilgą ir darnų šeimos gyvenimą, nepaisant, kad jų pažiūros skirtingos.Knyga parašyta remiantis istorine medžiaga, Darvino ir Emos laiškais, iš kurių atsiskleidžia, jų meilė vienas kitam, atsidavimas vaikams. Jie nugyveno gyvenimą darniai, be išdavysčių,aistrų klystkelių.Jie turėjo dešimt vaikų. Darvinas nuolatos būdavo užsiėmęs savo Evoliucijos teorijos kūrimu, tyrinėjimais, daug dirbo,jį kamavo virškinimo ligos, bet visada skyrė dėmesį vaikams, nes kai jis sprendė dilemą vesti ar ne ,pagrinde lėmė galėjimas susilaukti vaikų, o jis juos labai mylėjo.Kadangi jie turėjo dešimt vaikų Ema dažnai turėdavo rūpesčių dėl vaikų susirgimų.Ema ne tik prižiūrėjo namus, bet ir buvo pirmoji jo darbų kritikė, padėjėja.
Negaliu paminėti, kad buvo ir labai liūdnų jų gyvenime momentų, tai vaikų mirtys ir šypsena keliančių momentų.
Labiausiai tai prajuokino, kai Darvinas tyrinėjo kažkokį vabzdžiaėdį augalą, o Ema rašo seseriai “Jis dabar taip užsiėmęs su tuo augalu ir man regis jis tuoj iš jo padarys gyvūną“.
Įdomiai rašo apie bandymus, tyrinėjimus su sliekais.Jei jo Evoliucijos atsiradimo teorija sukėlė sumaištį, tai knyga apie sliekus tapo viena iš perkamiausių jo knygų.
Vienu žodžiu, tai viena iš patikusių, įdomių šių metų knygų.

             ( Pajauta )

Reklama

Komentarų: 1 (+add yours?)

  1. sphinx
    Bal 19, 2011 @ 10:45:15

    Knyga parašyta remiantis Čarlzo ir Emos laiškais, istorine medžiaga. Jiedu gyveno taikiai, be išdavysčių, didesnių pykčių ir nesutarimų. Turėjo dešimt vaikų, deja, trys iš jų mirė. Darvinas nuolatos būdavo užsiėmęs savo moksliniais tyrinėjimais, evoliucijos teorijos kūrimu, daug dirbo. Daugelį metų jį kamavo skrandžio skausmai, bet jis visada skyrė dėmesio ir žmonai bei vaikams, nes juos labai mylėjo. Ema ne tik prižiūrėjo namus, bet ir buvo pirmoji jo darbų skaitytoja, kritikė, padėdavo jam ir palaikydavo visame kame. Nežiūrint jų tikėjimo skirtumų, Ema stengdavosi nepriekaištauti Čarlzui, nes buvo gana plačių pažiūrų ir susitaikė su vyro religija – mokslu. Tik ją liūdino, kad dėl Čarlzo netikėjimo jiedu gali nesusitikti rojuje. Tačiau kaip mokslo, taip ir religinių problemų knygoje nėra labai daug. Tai tiesiog paprasta, šilta istorija apie tai kaip du žmonės nugyveno ilgą ir darnų šeimyninį gyvenimą, nepaisant to kad kai kurios jų pažiūros skyrėsi. Patiko

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: