Tess Gerritsen „Pameistrys“

Niekuo neypatingas detektyvas su per greitai išsirutuliojusia atomazga ir neįtikinančiais žudynių motyvais. Skaičiau tik tam, kad perskaityti, labiau iš „sportinio intereso“. Arba aš jau atbukau nuo tų detektyvų, arba per daug jų skaičiau, arba tiesiog skaičiau daug geresnių ir labiau įtikinančių psichologiniu atžvilgiu (detaliau išnagrinėta blogiuko psichologija, jo elgesio motyvais), tokių kaip John Katzenbach „Ne tas žmogus“. Šiaip nebuvau ir ypatingai sužavėta perskaičiusi šios autorės knygą „Chirurgas“, todėl ir „Pameistrys“ matyt ypatingų emocijų nesukėlė, nepaisant to, kad knygą perskaičiau vienu prisėdimu, per vieną dieną, bet tas skaitymas buvo toks daugiau įtakotas paprasto smalsumo, kaip šį kartą autorė viską sudėlios, kaip susuks intrigą, kuo pagrįs naujojo žudiko motyvus, kaip ne kaip, juk „Pameistrys“ „Chirurgo“ tęsinys. Tačiau nebuvo to nekantrumo, spirgėjimo „Kas toliau, kas toliau“, aikčiojimo ir abejojimo „Nu jau ne, taip negali būti“. Tiesiog paprastas, ramus skaitymas, sekant įvykius, be jokių aštresnių emocijų. Nebuvo taip, kad nesinorėtų knygą padėti į šalį, kad negalėtum atsitraukti ir su ta knyga visur vaikščiotum, vos ne sumuštinį darydamasi skaitytum. Vietomis neišvengiamai jautėsi tam tikri šabloniškumai, kurie palikdavo nemalonų įspūdį, kaip netyčia sukramtytas pipiras, valgant labai skanų patiekalą. Jokio originalumo, jokio nuostabos jausmo, nieko. Sakau, gal aš atbukau jau nuo tų visų standartinių detektyvų arba ragavau geresnės intrigos, bet ši knyga įspūdžio nepadarė. Tačiau, kam patiko „Chirurgas“, manau patiks ir „Pameistrys“. Man asmeniškai daug labiau patiko tos pačios autorės „Kaulų sodas“, daug daug labiau.

          ( Sielos Sparnai )

7 Komentaras (+add yours?)

 1. Masako
  Gru 13, 2010 @ 14:02:14

  Nu zinokit, man tai jinai geresne uz Chirurga. kazkaip maziau tu klisiu, daug idomiai pateiktos medicinines info, vaizdu ir info is patologu, teismo medicinos ekspertu darbo, net apie senoves kankinimo budus ir irankius. Gerritsen meistriskai kuria intriga, idomiai ir risliai pateikia visa eiga. Mano nuomone, kaip tokio tipo kurinys tai super parasytas.
  Ir vis tik man, kaip ir SS, labiausiai patikusi sios autores knyga – Kaulu sodas, jau vien del siuzeto ypatumu

  Atsakyti

 2. linamog
  Sau 13, 2011 @ 16:47:43

  Vienas malonumas buvo sia knyga skaityti po Patricia Cornwell “Grobuonis“. Ana jau su SS apsnekejom kaip painiu sakiniu samplaika, is kuriu kazkokia prasme isgauti buvo juodas darbas, kaip bulviakasis. A kur tada beliks vietos skaitymo malonumui?

  Tai va, “Pameistrys“ visai kitas reikalas – sakiniai aiskus, graziai sudelioti, ne per daug nauju veikeju, lengva gaudytis, kas kur kaip. Itampa graziai auga, kaip ir priklauso. Bet iskart sakau, kad, mano nuomone, si knyga silpnesne uz “Chirurga“. Ir mane erzino ipintas potraukis kolegai ir meiles linija, na nereikia man jos detektyve, siuzetui ji nebuvo butina. Ir, beje, pastebejau panasumu tarp pagrindinio herojaus ir Hanibalo Lekterio – panasiai aprasomas jo juslingumas, gurmaniskas megavimasis zudymo procesu. Zodziu, detektyvas vertas perskaityti, bet tik viena karta.

  Atsakyti

 3. *IsaDora*
  Vas 21, 2011 @ 14:12:06

  Pirmą knygos pusę skaičiau labai susidomėjusi, bet paskui jau nebeliko tos intrigos. Pradėjo erzinti pagrindinė detektyvė, ypač jos tas savęs gailėjimas, kad ji nėra lygi su savo kolegomis vyrais ir pan.Knygos pabaiga tai man išvis neįtikima. Toks jausmas, kad rašytoja tiesiog pavargo kažką idomesnio pabaigai sugalvot ar išsisėmė. Bet visumoj knyga tikrai nėra bloga. Tik už “Chirurgą“ ji man pasirodė šiek tiek silpnesnė.

  Atsakyti

 4. Fatimaallaa
  Geg 17, 2011 @ 13:54:48

  labai patiko. skaičiau, lyg eilinę serija CSI žiūrėjau. Asmeniškai esu megėja tokių detektyvų kur su visomis smulkmenomis aprašomas pats bylos tyrimo procesas. Jei atvirai, tai ‘Chirurgas’ man mažiau patiko už pastarąją

  Atsakyti

 5. Argija
  Lie 14, 2011 @ 12:54:05

  Pirmojoje knygoje “Chirurgas“ susipažinome su kieta detektyve Džeine Ricoli. Būtent ji sugavo serijinį žudiką, gąsdinusi vienišas moteris Bostone savo šlykščiais darbeliais. Dabar ji imasi naujos bylos, tačiau ją vis persekioja praeities atsiminimai. Nejau jai vienai atrodo, kad naujojo žudiko – dominatoriaus – braižas velniškai panašus į chirurgo? Gal vis dėlto jos randai per gilūs ir ji ne tokia stipri kaip dedasi?

  Detektyvei tenka susidurti su dviem žudikais, kurių taikinys ne kas kitas, o tik ji pati. Dar be šių visų rūpesčių, jai tenka spėlioti kodėl jos tyrimu susidomėjo FTB. O netikėtai pasirodęs FTB agentas toks įžvalgus ir gražus…

  Aš asmeniškai vertinu “Pameistrį“ geriau nei pirmąją knygą – “Chirurgą“. Ne taip greitai paaiškėja detalės, daugiau įdomių medicininių ir kriminalistikos elementų. Pastebėjau tik kelis, mano nuomone, šios knygos trūkumus. Visų pirma neitin reikalinga meilės/ aistros linija. O galiausiai ir neįtikinanti pabaiga. Nors ir su keliais trūkumai, tačiau knyga tikrai idomi ir įtraukianti. Manau skaičiusioms knygą “Chirurgas“ turėtų daugiau ar mažiau patikti ir tęsinys.

  Atsakyti

 6. Ajamajame
  Lap 09, 2011 @ 15:30:29

  labai patiko,gal kiek mažiau nei Chirurgas,bet vistiek superinė. Tik kažkiek nervino tas Ricoli toks kietakaktiškumas,kitavertus gal tada nebūtų įdomu… Pabaiga nustebino tikrai. Nesitikėjau to:-)

  Atsakyti

 7. Dorifore
  Lap 11, 2011 @ 17:46:05

  Nu žinokit pabaiga nuvylė mane.Visa knyga tokia įtraukianti, savam stiliui, prikausto skaitymui, bet pabaiga jau taip greit išsirutuliojo, taip neįdomiai ir šabloniškai, kad numušė visą knygos ūpą.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: