Marius Abramavičius “Punktyrai kelio paraštėse: kelionė į Iraną 2009 m. vasarą“

“Skaitydamas matyk, jei nematai, tai tikėk, o jei netiki, tai bent pasitikėk…“

“Kelionė visuomet nutolina nuo įprastų ir jaukiai apgyvendintų vietų, bendravimo stereotipų, žinomų maršrutų ir artina prie savęs paties. Tolimos, tolimos kelionės numeta apkibusias kaukes, išlaisvina ir atveria sielą.“

Tai kelioninė knyga, iš dalies kelioninis dienoraštis. Ji suteikia pažinti ne turistinį Iraną. Tai yra visa kelionė vyksta ne per didelius miestus, bet pasirinktu maršrutu per įspūdingai gražias vietas, kaimukus, istorinius paminklus. Bandoma paliesti ir suprasti jų kultūrą, bendravimo stilių. Tiesiog, bandoma pavaizduoti tautos portretą.
Du draugai automobiliu susiruošia į tikrai gana rizikingą kelionę, į Iraną. Vis tik Iranui yra uždėti draudimai, o beto, ir įvažiuoti į šią šalį nėra jau taip paprasta. Pati kelionė prasideda Gruzijoje Tbilisi mieste, iš kur keliaujama į Turkiją, toliau keliaujama Turkijos-Armėnijos pasieniu ir įvažiuojam į Iraną. Irane užtrunkama apie kelias savaites ir kelionė užbaigiama įvažiuojant į Azerbaidžaną ir vėl grįžtant į Gruziją.
Pats autorius gana nominuotas. Jo fotografijos tiesiog nuostabios. Man labiausiai patiko juodai-baltos nuotraukos. Kūrinio kalba vaizdinga ir su nuotraukomis sukuria jausmą lyg pats ten vaikščiotum.
Kūrinyje nemažai pateikiama iš istorijos. Taip pat man labai patiko intarpai su vietinėmis šmaikščiomis istorijomis ir anekdotais.

“Nasredinas, pirmąkart pamatęs jūrą, buvo apstulbęs. Bangos didingais kalnais, baltais putų purslais krito į krantą. Kiek pastovėjęs jis priėjo prie vandens ir paragavo.
– Tik pamanyk, šitiek pretenzijų, o netinkama gerti.“

Knygoje labai gerai paaiškinama politinė ir ekonominė šalies padėtis, vyro ir moters statusai, religijos ypatumai, apranga ir t.t. Taip pat autorius duoda patarimus busimiems keliautojams, kurie sugalvos apsilankyti tolimame Irane.

Knyga labai patiko. Tiesiog per porą dienų aplankiau šitiek nuostabių vietų. Knyga tikrai turėtų patikti kelionių mylėtojoms.
Nuskanavau šiek tiek nuotraukų iš knygos, kad ir jūs susidarytumėt šiokį tokį vaizdelį, bet begalės gerų nuotraukų, visų šičia tikrai nesudėsi.

                   ( Fatimaallaa )

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: