Vikas Swarup ,,Gyvenimo lošimas“ ( arba ,,Lūšnynų milijonierius“)

Prarijau sia knyga l. greit. Turbut daug pristatinet neverta, nes dauguma bus filma maciusios. Bet, zinokit, kaip nustebau, kad ne viena istorija nebuvo tokia, kaip filme.

Knyga ir ekranizacija tesieja zaidimo ir klausimo atsakymo “paaiskinimo“ schema.
Is pasakojamu istoriju galima nemazai suzinti apie Indijos kultura, paprastu zmoneliu ir “zvaigzdziu“ kasdienybe. kaip visada, kai skaitau apie tuos krastus, daug kas sokiruoja, lieka nesuvokiama…Ispudis, ko gero, liktu dar slogesnis, jei ne pasitelktas jumoras…
Zodziu, jei abejojat, griebkit – greit ir lengvai perskaitysit, smagiai praleisit laika

              ( Masako )

Reklama

3 Komentaras (+add yours?)

 1. Doriforė
  Bal 16, 2011 @ 11:44:20

  Kadangi teko matyti filmą, tai knygos neplanavau skaityti. Iki tol, kol visi pradėjo sakyt, kad knyga skiriasi nuo filmo, netgi geresnė. Todėl nusprendžiau įsitikinti pati. Pasiėmiau vakare prieš miegą ir 4 ryto užverčiau paskutinį puslapį.
  Kokia mano nuomonė? Tiek filmas, tiek knyga geri kaip atskiri meno kūriniai. Nieko sudėtingo, nieko labai įspūdingo ar įmantraus, tiesiog gerai susukta, šiek tiek supopsinta vieno vaikino istorija. Knygoje jaunuolis pasakoja savo advokatei, kaip jam pavyko atsakyti į visus klausimus ir laimėti žaidime milijoną. Vaikinas, kuris neturi jokio išsilavinimo, jokių turtų, tačiau kiekvienas atsakymas susijęs su tam tikrų jo gyvenimo epizodu.
  Tiems, kuriems Indija asocijuojasi tik su šventom karvėm ir dvasiniais nušvitimais, teks nusivilti. Nes čia atskleista kita Indijos pusė – pedofilija, prostitucija (kiekvienoje šeimoje yra mergina, kuri taip turi užsidirbti ir išlaikyti likusius šeimos narius), skurdas, išnaudojimas, smurtas ir etc.
  Knyga man pasirodė geresnė nei filmas jau vien dėl to, kad nebuvo tokios didelės saldžios meilės, nepagražinti vaizdai, be sentimentalių istorijų, tokia kokia yra Indija, toks koks yra gyvenimas.
  Rekomenduoju paskaityti knygą tuomet, kai norisi geros, intriguojančios, vietomis žiaurios ir greit “suvalgomos“ knygos.

  Atsakyti

 2. Skaitanti
  Bal 16, 2011 @ 11:45:16

  Filmas nepatiko, bet kaip Doriforė pagyrė knygą, sugalvojau paskaityti. Žinokit, tikrai patiko. Patiko pati knygos idėja, pati forma, visa veikėjo gyvenimo istorija, pabaiga tokia indiška, bet jau buvo neesmė. Ne šedevras, bet tikrai buvau be reikalo nuvertinusi knygą. Dar įdomu buvo skaityti apie tokį didžiulį kontrastą tarp vargšų ir turtingųjų, galvoju, kad ir pavadinimas labai tinka. Gera knyga savaitgaliui.

  Atsakyti

 3. Sielos Sparnai
  Lap 28, 2011 @ 13:15:31

  Taip, daug skausmo. Taip, daug neteisybės. Taip, sunkūs ir baisūs likimo siųsti išbandymai. Tačiau kažkodėl jokio stipraus įspūdžio nesukėlė ir jokių stipresnių jausmų nepažadino. Nei patiko, nei nepatiko, perskaičiau ir tiek.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: