Carolyn Slaughter ,,Juodasis anglas’

Tikra istorija parašyta gerai, įdomiai ir lengvai skaitėsi. Autorė papasakojo savo močiutės istorija, kuri ištekėjo ir išvažiavo į Indiją, kuri gana jauna pakliuvo į Ranči psichiatrinę ligoninę, o po Indijos nepriklausomybės paskelbimo buvo perkelta į Anglijos psichiatrine, kur autorė su ją ir susipažino.
Jauna, ambicinga, savimi pasitikinti, be galo mylinti gyvenimą anglė išteka už kareivio ir su juo iškeliauja į Indiją gyventi. Bet vos tik atvažiavusi sužino apie visus savo vyro nusižengimus ir supranta, kad su tai ne tas vyras, kuriuo galėtų pasitikėti ir mylėti. Kariniame miestelyje jinai susipažįsta su daktaru, kuris vadinamas juoduoju anglu, nes jis yra indas, kurias augo ir mokėsi Anglijoje ir save laikė anglu, ir įsimyli. Tačiau meile ne visada nugali viską, negali nugalėti rasinės diskriminacijos, neapykantos ir lyčių nelygybės. Tačiau kai nori viskas įmanoma ir nugalima.
Visi įvykiai vyksta po Pirmojo pasaulinio karo, kuomet dar Indija buvo Britanijos kolonija, bet jau vyko politiniai sujudimai dėl Indijos nepriklausomybės. Amžinos rietenos ir pjautynės, žiaurumai ir nesutarimai tarp musulmonų ir induistų. O taip pat kastinė diskriminacija, moterų žeminimas ir diskriminavimas, baisūs kankinimai ir persekiojimai.
Knyga patiko, labai informatyvi ir labai vaizdingai vaizduoja Indija 3-iame dešimtmetyje. Rekomenduoju.

           ( fatimaallaa )

Reklama

3 Komentaras (+add yours?)

 1. sphinx
  Bal 19, 2011 @ 10:47:11

  Knyga parašyta remiantis tikra istorija. Jauna anglė Izabelė, Pirmojo pasaulinio karo metu netekusi mylimojo, išteka už indo, tarnaujančio anglų kariuomenėje Indijoje. Jiedu išvyksta gyventi į vyro gimtinę. Tačiau Izabelė pradeda suprasti, kad jos ir jos vyro interesai skiriasi. Atvykus į karinį miestelį Izabelė lieka viena – vyras išvažiuoja į misiją. Čia Izabelė sutinka jauną gydytoją indą Semą. Jiedu įsimyli, nors tai sužinojęs Izabelės vyras gali juodu nužudyti. Tad Izabelė palieka vyrą, bet viskas ne taip paprasta… Knygoje yra ir politinių intrigų, ir meilės, ir nesutarimų bei neapykantos. Knyga tikrai gera. Gerai, įdomiai parašyta. Tačiau aš jos antrąkart neskaityčiau. Ne visai mano

  Atsakyti

 2. amber123
  Lie 10, 2011 @ 16:02:40

  knyga tikrai patiko. tikrai istorija ne apie tai, apie ka galvoju, bet tas man nesutrukde ja baigt. knygoje pasakojama apie moteri, kuri istekejo uz indo karininko ir atvaziavo gyvent i Indija.. sioje knygoje pateikiama Indija ne tik is graziosios puses.. daug ziauriu taisykliu.. daug idomiu dalyku.. yra ir seksiaus scenu. daug meiles.. nes pagrindine heroje sutinka savo gyvennimo meile.. bet jiems nera taip lengva but kartu. bet tai padaro pasakojima tik dar idomesni.. tikrai knyga patinka ir rekomenduoju paskaityti!beja, pasakojimas ne apie siu dienu Indija..beja, si knyga yra is Tikru istoriju serijos.

  Atsakyti

 3. muminukas
  Lie 20, 2011 @ 10:16:21

  na va, pagaliau įeikiau JUODĄJĮ ANGLĄ. patiko – ilgai skaičiau vien dėl padidėjusio užimtumo. ir pabaiga nudžiugino, nes jau bijojau…
  rekomenduoju mėgstančioms tikrais faktais grįstas istorijas ir norinčioms dar kiek praplėsti žinias apie Indijos praeitį.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: