Khaled Hosseini ,,Tūkstantis saulių skaisčių“ (,,Thousand splendid suns“)

Pirmiausiai pradėsiu nuo šiokios tokios kritikos. Asmeniškai man, lietuviškosios versijos viršelis nepatinka, kažkaip jau ‘nuvalkiotas’, per dažnai tą patį panaudoja. O plius jei jau norėjo įdėti kažką panašaus, tai kad būtų tiksliau afganistano moteris dažniausiai nešioja burkas, o ne nikabus.

O šiaip knyga nuostabi. Labai liūdna ir graudi. Vietomis tiesiog žiauri. Sukėlė be galės jausmų. O vienas veikėjas sukeldavo tokio pykčio ir neapykantos protrūkius, kad tiesiog negalėdavau tęsti skaitymo. Turėdavau padėti knygą ir išeiti pakvėpuoti grynų oru. Jau nebepamenu kada buvo, kad knyga sukelti tokias stiprias emocijas.
Knyga apie dvi moteris, skirtingo amžiaus, skirtingų kartų, iš skirtingo socialinio sluoksnio, skirtingų vietovių ir mokymų. Rodos tarp jų visiškai nieko bendro. Tačiau joms kartu tenka išgyventi labai daug – tiek šeimoje, tiek dėl savo mylimos šalies likimo.
Pasakojimas apima praktiškai visą Afganistano istoriją. Pradedant nuo gerųjų laikų iki įžengiant Tarybų Sąjungos tankams, einant per komunistų okupaciją, Talibano viešpatavimą, žudymus, neramumus, sprogdinimus iki amerikiečių įsikišimo ir bandymo atstatyti šalį.
Tenka kasdien stebėti kaip aplinkui miršta tavo mylimi broliai, seserys, tėvai ir mylimieji, kentėti ir net gi savo namuose nesijausti saugioms, dėl tirono vyro.
Tiesiog, pasibaisėjau Talibano valdymu. Niekada negalvojau, kad įmanoma šitaip iškreipti ir perfrazuoti Korane parašytus žodžius, kad net neteikti moterims jokios medicininės pagalbos. Kad net cezarį darė be jokių anestetikų.

Vis tik kad ir kokie sunkūs ir sudėtingi laikai būtų aprašomi, tai istorija apie meilę. Apie visą galinčią meilę, kuri suteikia viltį ir tikėjimą ateitimi.
Labai rekomenduoju.

               ( fatimaallaa )

9 Komentaras (+add yours?)

 1. Nerinha
  Sau 05, 2011 @ 12:06:44

  tikrai labai giliai užkabino ir vėl paliko maža randelį viduje. nesuvokiamas žiaurumas, religijos iškraipymas ir moters menkinimas šioje knygoje alsavo tikru karščiu. Tyliai viduje džiaugiausi, jog gimiau Lietuvoje ir nematau to kas ten dedasi. Dviejų moterų sugebėjimas džiaugtis pačiais mažiausiais gyvenimo stebūklais ir guodė ir ramino. Issijaučiau skaitydama taip stipriai, jog pykau ir ašarojau kartu su herojėmis. Retai, kada pasitaiko tokių jausmų protrukių, bet….pasitaiko.

  Atsakyti

 2. Jonas
  Sau 09, 2011 @ 08:54:43

  Ar ne begėdiškai per brangiai knygynuose pardavinėjama “Tūkstantis saulių skaisčių“ – “Pegase “ 30,46, o ir kituose ne ką pigiau, kai nuėjus tiesiai į “Jotemos“ knygyną Algirdo gatvėje galima nusipirkti už 19.80?

  Atsakyti

 3. linamog
  Sau 14, 2011 @ 15:07:44

  Vienareiksmiskai – puiki knyga, labai vykes mano pirkinys, “suvalgytas“ per viena vakara. Knyga, uzkabinusi daug jautriu stygeliu mano viduje, visi veikejai atrode tokie savi ir pazistami, atrodo, nors imk ir patark, paremk, padek jiems issikapstyti is visu sunkumu. Nemazai politiniu aprasymu, kurie man nebuvo labai aktualus, bet besidomintiems zmonems – daug issamios informacijos apie Afganistano vidaus politika, paprocius, susiformavusias tradicijas. Rekomenduoju kiekvienam ir kiekvienai.

  Atsakyti

 4. Sielos Sparnai
  Sau 19, 2011 @ 14:38:21

  Labai graži ir skaudi istorija, sukėlė daug minčių ir emocijų, bet nežinau kaip čia bus su atsiliepimu, nes kažkodėl šį kartą viską norisi pasilaikyti sau. Lyg ir turiu tiek daug ką pasakyti, bet tuo pačiu pažiūriu į knygą, atsidūstu, prisimenu Marjamą ir Leilą, ir tada nebesinori nieko sakyt. Puiki knyga. Nepaprasta dviejų moterų istorija. Labai patiko.

  Atsakyti

 5. Finna
  Sau 21, 2011 @ 14:55:20

  Nuostabi knyga. Viena iš tų, kurias drąsiai traukiu į mėgstamiausių/įdomiausių kada nors skaitytų sąrašą. Labai gera citata buvo ant knygos viršelio, kad tai knyga apie “vilties ir nevilties ribas“. Dar galėčiau pridurti, kad ji yra apie ribas, kiek daug gali ištverti žmogus. Neišpasakytai džiaugiuosi, kad gyvename normalioje šalyje, kur norint išeiti į gatvę, nereikia vyro, kuris lydėtų, nes kitaip gali būti sumušta ir parsiųsta namo, kur vyrai negali turėti kelių žmonų, kur nėra “tik šeimos reikalas“, kad vyras kone negyvai sumuša žmoną ir apie bausmę ar pasiskundimą kažkam net nėra kalbos, kur moteris yra žmogus, kur nevyksta karas… Knyga siaubingai žiauri ir turbūt patvirtinanti tą populiarų posakį, kad žmogui duota tiek, kiek jis gali ištverti Skaitėsi labai įdomiai, greitai ir lengvai. Sužavėjo, kad nėra nuspėjama, buvo netikėtų posūkių, kad aprašoma ne viena problema, ne vieno žmogaus gyvenimas ir viskas taip gražiai persipynę, susiję ir, kad pabaigoj neliko neatsakytų klausimų

  Atsakyti

 6. Ingėnas
  Vas 01, 2011 @ 14:34:07

  Trumpai drūtai kalbant, visgi “Bėgantis paskui aitvarą“ man patiko labiau už “Tūkstantį saulių skaisčių“. “Mečetės namai“ ją irgi gerokai lenkia. Tos dvi (“Bėgantis paskui aitvarą“ bei “Mečetės namai“) man pasirodė subtilesnės, gilesnės. Mano subjektyvia nuomone, jei ieškoti literatūros, rinkčiausi būtent tas dvi knygas, o jei norisi šokiruojančių dalykų, tuomet “Tūkstantis saulių skaisčių“ jas pralenkia. Sukrėsti, žinoma, labai sukrėtė. Kitaip ir būti negali, apie tokius žiaurumus, moters padėties beviltiškumą skaitant. Skaitant galvoje vis sukosi mintis ir stovėjo vaizdas neseniai delfyje skaityto straipsnio su nuotrauka, kaip kažkurioje musulmoniškųjų valstybių svetimautojus akmeninims užmetė

  Atsakyti

 7. muminukas
  Rgp 26, 2011 @ 16:23:45

  jau buvo apie ją kalbėta, bet ir aš pasisakysiu – buvau sukrėsta, turbūt kaip ir dauguma. pagalvojau, kad Marjama kaip mano mama, Leila kaip aš. o gyvenimai kaip diena ir naktis skiriasi. atrodo, ir mūsų čia Lietuvėlėje per daug nelepina, bet dieve duok kiekvienam tokią laimę, kokią turime. ir pagalvojus – kaip skaudu ir liūdna, kad pasaulyje dar daug moterų kenčia prievartą, neteisybę ir skriaudą. banaliai čia aš, bet… atrodo, ir norėtum kažką pakeisti, tik kol kas galiu nebent pradėti nuo savęs.

  va, o knygą rekomenduočiau perskaityti visoms, ypaač tada, kai atrodo, kad visi aplink blogi, o vyras kiaulė

  Atsakyti

 8. Ajamajame
  Spa 28, 2011 @ 12:27:41

  knyga pati geriausia iš visų skaitytų knygų! Ji taip mane sukrėtė,kad paskui puse nakties negalėjau užmigti…;-(

  Atsakyti

 9. Lina
  Geg 15, 2012 @ 10:13:20

  Knyga super!!!! Dabar skaitau,tai net asaros byra…. Jau nedaug liko,nekantrauju suzinoti pabaiga. Rekomenduoju sia knyga!

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: