Gabriella Magrini ,, Madam de Lenklo aistros“

 Trumpai šią knygą galima būtų apibūdinti kaip subtilų romaną apie prancūzų kurtizanę Ninon de Lenklo, jos gyvenimo kelią siekiant tapti nepriklausoma vyrų valdomame pasaulyje.
Knygoje nemažai istorinių detalių, be kurių pats romanas tikriausiai ir neatrodytų toks subtilus. Meilė čia pateikiama kaip menas, bet nuo jos neatsiejama ir draugystė, ištikimybė, netgi menas, filosofija ir penas protui yra neatsiejamos sudėtinės dalys kurtizanės salone. Čia netgi dramos, kaip pavyzdžiui, dvikovos dėl moters, pateikiamos subtiliai, o ir pačios Ninon gyvenimas nelekia šuoliais. Veikėja knygoje gyvena carpe diem principu: neatsisakydama meilės, nuotykių, bet ir netapdama pernelyg priklausoma nuo vyrų. Ninon žavi savo mokėjimu “ištirpti“ ir karaliaus rūmuose, ir net knygos puslapiuose. Aišku, ji patiria ir išsiskyrimą, ir stiprią aistrą, ir ilgesį, skausmą bei motinišką meilę, tačiau tai pernelyg nedramatizuojama, o pateikiama visai natūraliai, taip kaip ir turėtų būti. Tokia pat natūrali yra ir knygos pabaiga, ne ką silpnesnė, o galbūt ką nors ir nustebinsianti, knygos dalis.
Knyga ir savo apimtimi (nors apie 500 psl) ir apipavidalinimu (keturi skyriai, atskirti raštuotais puslapiais) taip pat nesudaro sunkumo įspūdžio, nes, kai paiimi ją į rankas, prieš akis ima klotis visai kitas gyvenimas, būtent sužavėjęs mane savo subtilumu.

Tai tiek trumpai. Rekomenduoju gero, šiek tiek istorinio (čia jis daugiau prieskonis, bet ne ką mažesnis) romano apie stiprią asmenybę mėgėjoms.

               ( daite )

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: