Henriette E. Moller ,,Kaizeris“

Tai romanas apie šeimą, turinčią didingą pavardę, apie trijų kartų tos šeimos moteris, apie jausmus, meilę, apie gyvenimą. Romanas įvairialypis ir daugiasluoksnis, kaip žmogaus gyvenimas, kaip jo jausmai ir išgyvenimai. Parašytas prisiminimų ir pasakojimo forma, t.y. be dialogų.
Kaizeris guli mirties patale, prie kurio budi jo, žmona dukra ir anūkė. Artimo žmogaus mirtis ne tik prikelia prisiminimus apie kartu nugyventą gyvenimą, apie tą žmogų, bet ir priverčia perkratyti savo paties gyvenimą, savo poelgius, veiksmus, troškimus ir norus, savo neįgyvendintas svajones.
Vyko karas, buvo okupuota Danija. Kiekvienas gyveno baimėje. Kaizeris kovojo už Danijos laisvę, o jo žmona nesuprato kam reikia priešintis vokiečių okupacijai juk ir taip nėra blogai.
Labai sunku nupasakoti knygą, nes kaip minėjau ji daugialypė. Ji sudėliota iš mažyčių gyvenimo šukių. Iš mažyčių epizodų, kurie jungiasi į visumą.
Man ji labai patiko. Tikrai rekomenduoju, bet tai jau rimtesnė literatūra. Ne veltui rašytoja yra vadinama Danijos literatūros deimantu.

( Fatimaallaa )

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: