Wladimir Kaminer ,,Karinė muzika“

Pasakojimas apie vieną vaikiną, gimusį ir augusį tarybinių laikų Maskvoje. Aprašomi dar ne tokie ir seni laikai, bet skaitant kartais atrodė, kad nuo to laikotarpio praėjo ištisa amžinybė, taip viskas pasikeitę. Karinė muzika- muzika, į kurios taktą žygiuojama, toks pateikiamas apibrėžimas knygos pradžioje. Tai pagrindinis veikėjas visą aprašomą gyvenimą žygiavo tikrai ne pagal tokią muziką, jei išvis kur nors žygiavo. Jo gyvenimas- tai priešprieša viskam, ką tais laikais bandė iš žmonių pagaminti socialistinė santvarka. Kažkiek priminė knygas apie Amerikos, ir ne tik jos, bitnikų, hipių ir kitų “visuomenės atmatų“ gyvenimą. Be to, viskas parašyta labai lengvu stiliumi, su humoru, ironija ar net sarkazmu, bet be jokių paverkšlenimų.

Skaitydama stebėjausi, kaip vokiečių rašytojas (knyga versta iš vokiečių kalbos) galėjo taip tiksliai žinoti ir aprašyti sovietinio gyvenimo ypatumus. Bet paaiškėjo, kad pasakojama istorija yra jo paties, kad jis ne vokietis, o rusas, griuvus geležinei uždangai emigravęs į Vokietiją.

Tiesiog smagi knyga apie nelabai smagius laikus.

             ( katilina )

Reklama

Komentarų: 1 (+add yours?)

  1. sphinx
    Kov 31, 2011 @ 13:23:14

    Pradėjus skaityti, kilo klausimas, kodėl knyga buvo versta iš vokiečių kalbos, jei autorius akivaizdžiai rusas. Pabaigoje supratau kodėl. Tai autobiografinė knyga, joje autorius pasakoja apie savo gyvenimą Sovietų sąjungoje. Gan šmaikštus pasakojimas, nors man labiau norėtųsi jį skaityti rusiškai – vietomis taip ir jausdavau rusiškus posakius, nuotaiką. Kažkiek primenė Keruako bitnikus. Tik šioj knygoj mažiau dzenbudizmo.Knyga visai patiko, tikrai buvo įdomu ir linksma ją skaityti.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: