Barbara Ewing ,,Mesmeristė, arba ponia Preston iš Blumsberio“

Viktorijos laikų Londonas. Angliją apėmusi mesmerizmo banga. Juo užsiima tiek dori ir sąžiningi žmonės, tiek apsišaukėliai. Kordelijai Preston, praradusiai darbą nebejaunai aktorei, tenka ieškoti naujo pragyvenimo šaltinio. Netikėtai ji tampa mesmeriste, mesdama iššūkį visuomenei, kurioje mesmerizmu užsiiminėjo daugiausia vyrai.
Blumsberyje, žvakių nušviestame rūsio kambarėlyje su veidrodžiais, raudonomis aksominėmis rožėmis ir spindinčiomis stiklinėmis žvaigždėmis, Kordelija duoda patarimus būsimoms nuotakoms. Kalbasi su jomis ir apie tai, ko nederėtų minėti, – apie vedybinę naktį. Pajutusi turinti įgimtą dovaną, savo rankų energija numalšina kenčiančiųjų skausmus. Kornelija tampa populiari ir turtinga.
Knyga,kaip ir tikėjausi, buvo įdomi.Skaitydama, taip ir mačiau,kaip miuzikle apie Todą Svynį,purvinas ir tamsias gatves,kanalizacijų smarvę…Vienoj vietoj gal ir buvo šiek tiek nuobodu,kai prasidėjo teismas ir rašė jau nebe iš pagrindinės veikėjos pozicijų.Juokinga buvo,kad norėdamos apsisaugot nuo užpuolimų,jos nešiodavosi laidynę kišenėj. Gal ir neblogas apsisaugojimo būdas
Šiaip ar taip,reiks paieškot daugiau tos rašytojos knygų,gal yra daugiau išleista.Knyga šiek tiek priminė “Užmirštą sodą“,bet šita man labiau patiko.

( eliss )

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: