Džekas Keruakas ,,Dharmos valkatos“

Tai Keruako autobiografija (jis rėmėsi savo paties patirtimi, kelionėmis).
Įdėsiu knygos anotaciją, nes ji labai gerai apibūdina visą knygą: “Romano pasakotojas Rėjus Smitas, išgyvenantis pasidygėjimą amerikiečių viduriniosios klasės gyvensenos tuštybe, sutinka Džefį Raiderį, kurį kaipmat identifikuoja kaip dvasinį idealą. Du jauni vaikinai įsitraukia į entuziastingas dharmos arba tiesos paieškas. Jų pagrindinis tikslas – dzeno kelias, kurį pasiekti jie tikisi kopdami į aukštas uolas ir gaudami vienatvės pamoką. Tačiau ši pamoka jiems sunkiai sekasi, ypač dėl tokio neasketiško laisvalaikio leidimo būdo kaip vyno vakarai, naktiniai poezijos skaitymai ir Laisvos Meilės Beprotybės Orgijos su bohemiškaisiais San Francisko Dzeno Pamišėliais.“
Nuo savęs galiu pridurti, kad “Kelyje“ aš taip ir neperskaičiau, nors buvau ją pradėjusi. Tad palyginti šių knygų negaliu.
“Dharmos valkatose“ nemažai gamtos aprašymų – pagrindinis veikėjas su draugu keliavo į kalnus, vėliau vienas tranzavo pas mamą į kitą valstiją švęsti Kalėdų, pavasarį su tuo pačiu draugu gyveno trobelėje miške ir galiausiai vasarą gyveno vienas trobelėje ant kalno. Daug gamtos, šiek tiek budistinės filosofijos ir keliauninko-valkatos gyvenimas. Iš dalies jam pavydėjau – laisvas kaip paukštis, nežinai su kuo susidursi rytoj, todėl neslegia rutina, pabūni su savimi… Kita vertus, be dušo turbūt negalėčiau.  Gal tikėjausi daugiau to dzenbudizmo, bet nesigailiu, kad skaičiau.

( sphinx )

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: