Peter Mayle “Metai Provanse“

Šedevru jos tikrai nepavadinčiau, bet susiskaitė labai smagiai. Manau, didžiausias jos pliusas- kad istorija neišgalvota. Anglai vyras su žmona nusiperka namą ir apsigyvena Provanse- ir patenka į visiškai kitokį pasaulį nei kad gyveno anksčiau, su savo papročiais ir nerašytomis taisyklėmis, kurių per tuos metus ir stengiasi išmokti. Skaitydama vis prisimindavau kitą knygą- “Jis sako taip“. Man jos panašios tuo, kad aprašomos situacijos iš pirmo žvilgsnio atrodo visai įprastos ir niekuo neišsiskiriančios, bet skaitai ir negali nustoti juoktis. Čia jau pasireiškia abiejų autorių talentas, humoro jausmas ir pavydėtinas pastabumas. Kad ir ką Mayle aprašytų- susitikimą su kaimynu kaimiečiu, eilinį apsivalgymą ar namo meistrų darbą- viskas pavaizduota taip tiksliai ir su meile, kad nori nenori imi šypsotis. Taip visą knygą ir buvo- arba juokiausi, arba nuolat kikenau.

Aišku, negaliu nepaminėti provansiečių maisto kulto- knygos alkanam geriau neskaityti. Nuo visų joje paminėtų patiekalų ir jų pavadinimų gali susisukti galva. Pvz. skaitydama apie tai, kaip autorius pirkosi vyną, išragaudamas įvairias jo rūšis ir išklausydamas trumpą pamokėlę apie jas, džiaugiausi, kad yra vėlus vakaras, nes kitaip būčiau lėkusi į parduotuę vyno pirkti, taip buvau jo užsinorėjusi.

Rekomenduoju visoms, nes knyga- sveiko humoro ir pozityvumo dozė.

(katilina)

Reklama

3 Komentaras (+add yours?)

 1. Viltė
  Lap 02, 2010 @ 12:39:56

  o man ją skaitant nesiorėjo valgyt, labai gardžiai ir vaizdingai maistas aprašytas, kad atrodo pats valgai 😀
  labai iš knygos įsiminė Da vinčio taisyklė (iki tol nebuvau jos girdėjusi): “gatvė turi būti tokio pločio, koks yra namų aukštis.“.

  Atsakyti

 2. daite
  Lap 09, 2010 @ 15:11:07

  Paprasta, jauki knyga tinkama paskaityti ilgėjančiais rudeniškais vakarais. Apie tai, kaip Provanse žiemą siaučia kaulus laužantys vėjai (mistraliai), apie tai, kaip su pavasariu ir vasara ateina didieji remonto darbai, apie trumų (brangiausių pasaulyje grybų) skanavimą, tingias vasaros siestas baseine prie namų, apie ožkų lenktynes, vynuogių derliaus nuėmimą, pagaliau baigiamus remonto darbus ir jaučiamą palengvėjimą metų pabaigoje ir apie visus gyvenimo Provanse subtilumus. Graži knyga, šiek tiek savo “remontais“ primenanti “Kalifo rūmus“, tačiau sodresnė skonių, kvapų, bendravimo stiliaus prasme. Puikiai atitiko mano pastarųjų dienų nuotaiką ir rudenį už lango, tai po truputį ima gelsti lapai ir norisi grožėtis saulės spindulių nutvieksta gamta. Man patinka bobų vasara, ir kada nors gal visai būtų įdomu nuvažiuoti į Provansą, pasigrožėti ilgesne bobų vasara nei pas mus….
  Rekomenduoju pasiilgusioms šiltos knygos.

  Atsakyti

 3. amber123
  Bal 07, 2011 @ 13:19:56

  Pamilau sita knyga.. nzn.. bet suzavejo ji mane.. tokia miela, tokia sava.. taip smulkiai aprasyta.. kiekvienas pirstelejimas kaip as sakau, bet taip fainai skaityt.maistas ir .tt seile bega beskaitant.daug komisku situaciju.. tikrai priverte skaniai ne viena kart nusijuokt…. ir tikrai ji tokia gal net labiau kaledine, bet man nemaise ir db skaityt. Metai Provanse, tai knyga apie anglu seimos gyvenima Prancuzijoje, Provanse.. su jo keistenybem, tradicijom, savitu humoru, maistu ir kt. tikrai buvo daug idomiu dalyku, kuriuos suzinojau, paskaicius sia knyga.. labai rekomenduoju visom ja paskaityt..aisku, skoniai skirias, bet manau, kad si knyga verta demesio.tai knyga, kuria tikrai malonu paimt i rankas, susisukus siltoj lovoj po sunkiu dienos darbu. i love it

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: