John Grisham ,,Dažytas namas“

Turiu pritarti tiems, kurie sakė, kad ši knyga labai skiriasi nuo kitų Grisham‘o knygų. Jep, skiriasi, ir sakyčiau labai maloniai skiriasi. Paprastai man Grisham‘as asocijuojasi su sausa teisine kalba, ilgais ir nesibaigiančiais teisminiais procesais, ir ne visada jam pavyksta tą sausumą apmažinti sukurpta intrigėle, siužetu. Taigi, pradėjus skaityti „Dažytą namą“ teko labai maloniai nustebti. Visų pirma pati istorija pateikiama septynmečio berniuko akimis, per jo jausmų ir suvokimo prizmę, kas suteikia pačiam pasakojimui žavumo ir smagumo. Įvykiai, o ir pats gyvenimas būnant fermeriu, sunkiai dirbant nuo ryto iki vakaro medvilnės laukuose, ne toks jau ir smagus. Nutinka netgi gana žiaurių dalykų, kurių liudininku tampa ir pats pasakotojas. Tačiau, iš baimės jis negali papasakoti to, ką matė, ir taip jo gyvenimas prisipildo paslapčių, pasipylusių tarsi iš gausybės rago. Knygoje labai daug dėmesio skirta beisbolui, vis dėlto tai 1952-ųjų Amerika, laikas kai beisbolas amerikiečiams buvo (ir dabar tebėra) tarsi antra religija, kaip lietuviams krepšinis. Šis žaidimas pagrindinė vakaro pramoga atokiame vienkiemyje, tiek jį žaidžiant, tiek klausant per radiją tiesioginės rungtynių transliacijos (nes televizorius tuo metu buvo retenybė ir didžiulė prabanga). Labai patiko skaityti apie mažo miestelio, didelės fermerių šeimos kasdienybę, jų mažus džiaugsmus ir vargus, šeštadienines keliones į miestą, laiškų rašymą į karą išvykusiam dėdei, santykius su kaimynais ir nepaprastą žmogišką gerumą, darbštumą. Įdomi istorija, nepaprastai žavus pasakotojas – geros knygos garantas.

                                             (Sielos sparnai)

2 Komentaras (+add yours?)

 1. Papugele
  Lap 09, 2010 @ 15:20:33

  Su malonumu perskaičiau šitą knygą, labai šiltą turinio ir atmosferos prasme. Veiksmas vyksta 1952m, Amerikos medvilnės rinkėjų šeimoje, laikais kai dar ne kiekviena šeima turėjo telefoną ar televizorių. Bet patikėkit jų savaitgalines pramogos budavo ne mažiau laukiamos ir mielos- nuvažiuot i miestelį fermos sunkvežimiuku, aplankyt parduotuvėles, pažiūrėt filmą, išget stiklinę kokakolos. Kaip ir visi amerikiečiai, šeima garbina beisbolą, klausosi visų rungtynių per radiją.
  Istorijos pasakotojas septynmetis Lukas labai mielas berniukas, jei skaitysit knygą tikrai jį pamilsit. Iki tos vasaros Lukas gyveno ramų gyvenimą, kol tėvai medvilnės darbams nusamdė dvi grubes darbininkų. Prasidėjo kelios Luko pamatytos žmogžudystės, prislėgusios jį- žudikų negali išduot, nes jie jų darbininkai, labai reikalingi medvilnės nurinkimui.
  Tuo pačiu metu kažkas pradeda baltai dažyti jų niekad gyvenime nedažytą namą.. Kas jis sužinosit knygoje
  Žodžiu labai miela knyga, labai patiktų toms kurioms patiko serialas “Mažas namelis prerijose.

  Atsakyti

 2. sphinx
  Lap 24, 2010 @ 15:33:16

  Tokia, sakyčiau, Grisham’iška knyga. Tik be teisininkų. Septynmetis berniukas Lukas ramiai sau gyvena su tėvais ir seneliais fermoje. Artėja medvilnės rinkimo laikas ir suaugusieji pradeda ieškoti darbininkų, kurie padėtų surinkti medvilnę. Jie atsiveža dvi grupes pagalbininkų: kalniečius ir meksikiečius. Kartą mieste kyla muštynės ir vienas iš kalniečių darbininkų – Henkas – sumuša tris jį užpuolusius darbininkus, vienas iš jų miršta. Lukas, vienas iš daugelio liudininkų, turi pameluoti, nes bijo Henko. Taip prasideda Luko melagystės, slegiančios jo sažinę.
  Knyga patiko, bet prisiskaičius liaupsių tikėjausi truputį daugiau

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: