Verta perskaityti | #3

Amerikiečių rašytojo romanas “Apsivalymo ritualas“ – tai kraują stingdanti įtampa, puslapius skrodžiantis veiksmas ir meistriškas stilius. Markas T. Sulivanas laukines Kanados girias pavertė atviru kalėjimu, o septynis medžiotojus – medžiojamaisiais.

Romane  sprendžiamas amžinas žmogaus ir gamtos konfliktas. Romano herojė Diana Džekmen, vaikystę praleidusi Meino valstijos giriose, tėvo ir prodėdės – mikmakų genties indėno šamano – globojama Mažoji Varniūkštė, išmoko būti laisva ir jausti pasaulį, kuris daugeliui civilizacijos išaugintų žmonių lieka nesuvokiamas. Tapusi programuotoja, atstumta žmona, praradusi vaikus, ji bando atgauti dvasinę pusiausvyrą, bet atsiduria žavioje, pirmapradėje ir… mirties valdomoje karalystėje. Septyni medžioklės mėgėjai ir žurnalistas susirenka Britų Kolumbijos giriose, atskirtose nuo civilizacijos, vaikytis elnių galingais ragais. Tačiau kažkas stebi medžioklės puotą – kažkokia beprotiška, smurtaujanti jėga, kuri medžiotojus vieną po kito suseka, nukauna ir išmėsinėja tarsi jų medžiojamus žvėris. Netikėtai medžiotojai patys virsta… grobiu. Tik kas tas žudikas, tas greitas, negailestingas, savo auką pažįstantis priešas? Koks tikrasis šiurpiųjų žudynių tikslas? Ir Mažoji Varniūkštė (ko nepadarytų Diana Džekmen) stoja susigrumti su priešu akis į akį…

Negaliu jos pamiršti, labai patiko ir suintrigavo. Tai tikrai iki paskutinio puslapio intriguojanti knyga, taip įsiskverbi skaitydamas į knygą, kad pamiršti apie save ir savo rūpesčius, knygos įvykiai labiau domina. Kol kas dar nebuvo žmogaus, kuriam nepatiktų ši knyga. Mano mylimiausia. Super super patiko!

(Luiziana)

5 Komentaras (+add yours?)

 1. Dori
  Lie 10, 2010 @ 12:00:26

  Nors niekad nebuvau tokio žanro gerbėja, bet ši knyga tiesiog įtraukė mane, negalėjau nei miegot, nei valgyt. Skaičiau išpūtus akis ir mėgavausi kiekvienu puslapiu.

  Atsakyti

 2. Sielos Sparnai
  Lie 23, 2010 @ 08:27:51

  Siaubingai įtraukianti knyga 🙂 Vienas iš geriausių mano skaitytų trileriukų.

  Atsakyti

 3. la Tulipe
  Spa 25, 2010 @ 13:31:21

  O man ji pasirodė gan vidutinė.

  Atsakyti

 4. Ingėnas
  Lap 09, 2010 @ 15:07:41

  Iki pirmo nužudymo man lyg ir nebuvo pernelyg įdomu skaityti. Vis rodėsi, kad per daug gamtos aprašymų. Tačiau vėliau skaitydama visgi supratau tikrą tų gamtos bei jos stichijos aprašymų svarbą bei reikšmę. Atsiradus įtampai, jau skaičiau šią knygą įsitraukusi.
  Ši knyga kupina intrigos, paslapties, mistikos, jos kalba labai vaizdinga.
  Man patiko, kad nemažą vietą knygoje užėmė indėnų pasaulėjautos, žmonių glaudaus santykio su gamta, ritualų aprašymai. Tai man asmeniškai nustelbė žiaurumus ir labai pakėlė knygos vertę.
  Žodžiu, šią knygą rekomenduoju

  Atsakyti

 5. kiršė
  Rgp 25, 2011 @ 13:46:22

  Įtraukė tik nuo antro šimto puslapių, bet kaip įtraukė, taip nepaleido iki pat paskutinio puslapio. Gal per daug tikėjausi iš tos knygos, tai nebuvo kažkokio stulbinamo įspūdžio. Tiesiog geras, įtraukiantis trileris

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: